http://zlubaczowa.pl/images/wybory-2018.jpg

"Drogi Wyborco - czas na zmiany". Rozmowa z kandydatem PiS na burmistrza Narola Grzegorzem Dominikiem

Moją misją będzie skuteczne i konsekwentne działanie na rzecz rozwoju gminy Narol szczególnie pod względem gospodarczym i turystycznym. – mówił w rozmowie z portalem ZLUBACZOWA.PL kandydat na burmistrza Narola Grzegorz Dominik.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Miasta i Gminy Narol będzie Grzegorz Dominik.  Od 9 lat pracownik Banku Spółdzielczego w Narolu obecnie Członek Zarządu ds. handlowych,  wcześniej pracownik  w Urzędzie Miasta i Gminy Narol, Środowiskowym Domu Samopomocy w Lipsku. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie z ekonomii, dodatkowo ukończył 3 kierunki studiów podyplomowych związanych z Bankowością i Zarządzaniem na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz liczne kursy i szkolenia.

Żonaty, wychowujący 2 córki. Działalność polityczną prowadzi od wielu lat, jest 2 kadencję radnym Rady Miejskiej w Narolu, wcześniej udzielał się w radzie Sołeckiej sołectwa Jędrzejówka.

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Grzegorzem Dominikiem.

Redakcja: Panie Grzegorzu, dlaczego zdecydował się Pan kandydować w nadchodzących wyborach na burmistrza Narola?

Grzegorz Dominik: Od wielu lat zastanawiałem się nad kandydowaniem na burmistrza w wyborach. Bardzo dużo osób namawiało mnie do podjęcia takiej decyzji. Po rozważeniu wielu argumentów za i wielu przeciw (gdyż do stracenia mam także sporo) postanowiłem kandydować w obecnych wyborach. Jest to decyzja trudna, ale przemyślana.  Szczególnie chciałbym podziękować mojej żonie Grażynie za  wspieranie  mnie w ważnych decyzjach.

Jako kandydat na burmistrza chcę Państwu dowieść, że istnieje Narol z rozsądną gospodarką budżetową i przemyślanymi inwestycjami, zaangażowanymi mieszkańcami do aktywnego współdziałania na rzecz lokalnej społeczności.Chcę być burmistrzem, który słucha swoich wyborców, rozmawia z nimi, widzi ich problemy dnia codziennego i stara się im pomagać.

Moją misją będzie skuteczne i konsekwentne działanie na rzecz rozwoju gminy Narol szczególnie pod względem gospodarczym i turystycznym.

Jakie posiada Pan doświadczenie samorządowe aby piastować tak ważne stanowisko?

Jestem społecznikiem. Odkąd pamiętam, chętnie udzielałem się społecznie. Formalnie zacząłem dwanaście lat temu, kiedy to zostałem członkiem Rady Sołeckiej miejscowości Jędrzejówka, ósmy rok jestem Radnym Rady Miejskiej w Narolu. Mój tata jest Sołtysem Jędrzejówki. Tworzymy rodzinę wielopokoleniową i prowadzimy jedno wspólne gospodarstwo. Z problemami mieszkańców mam na co dzień do czynienia i znam je od podszewki – wzajemna pomoc jest tutaj nieodzowna. Dodatkowo zawodowo pracuję w Banku Spółdzielczym w Narolu, obecnie na stanowisku Członka Zarządu ds. handlowych, gdzie codziennie mam kontakt z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami, którzy często dzielą się swoimi problemami i pomysłami.

Jakie będą pierwsze kroki, jeśli zostanie Pan burmistrzem?

Po objęciu funkcji burmistrza chciałbym wprowadzić budżet obywatelski, aby to mieszkańcy mogli poddawać pomysły inwestycji i decydować o ich wyborze i realizacji. Gruntownej analizie należy poddać funkcjonowanie  systemu opłat za wodę, ścieki i odpady komunalne oraz cmentarne.

Chciałbym usprawnić sposób działania urzędu, aby więcej spraw można było załatwić bez przychodzenia do urzędu, oraz zmienić godziny urzędowania w jednym dniu tygodnia, aby każdy mógł dogodnie załatwić swoje sprawy.

Będę się starał zadbać opodstawowe potrzeby mieszkańców poprzez rozbudowanie sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i gazociągowej, szczególnie tam gdzie ich nie ma. Niezmiernie ważną sprawą jest udostępnienie szybkiego szerokopasmowego Internetu co w dobie komputeryzacji ułatwiłoby życie i pracę wielu ludziom.

Olbrzymim problemem jest stan finansowy Gminy –zadłużenie wynosi  ok. 11 mln złotych, często wkład własny na kolejne inwestycje pokrywany jest z kolejnych kredytów, chciałbym działać tak, aby na inwestycje wygospodarować pieniądze z posiadanego budżetu, gdyż jest to możliwe.

Jakie, Pana zdaniem, powinny być priorytetowe inwestycje UMiG na najbliższe lata?

Na pewno trzeba będzie dokończyć rozpoczęte inwestycje, na które zostały podpisane wstępne umowy typu, kanalizacja w Płazowie, oczyszczalnia ścieków w Rudzie Różanieckiej. Planuję także rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej poprzez wyposażenie profesjonalnej siłowni dla młodzieży w Narolu, budowę nowych ścieżek rowerowych i poprawę oznakowania już istniejących, które zimą mogłyby być wykorzystane na trasy nart biegowych, budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łukawicy, aby dzieci mogły w normalnych warunkach ćwiczyć na WF-ie, budowę placów zabaw dla dzieci w każdej miejscowości, wiat przystankowych, siłowni zewnętrznych. Często zgłaszanym problemem jest brak kąpieliska na terenie Naszego Miasta, myślę, że jest to do zrealizowania.

Ze względu na olbrzymie walory przyrodniczo turystyczne naszej miejscowości przydałby się pasaż deptakowy wzdłuż rzeki Tanew. Jest to zadanie do zrealizowania.

Pierwszą i nadrzędną inwestycją  zgłaszaną przez wielu, wielu ludzi jest urządzenie sanitariatów miejskich.

Zabiegał będę o remont drogi wojewódzkiej 865 Jarosław–Bełżec, bo tylko dzięki łatwemu połączeniu z autostradą A4 i z drugiej strony drogą krajową numer 17 mamy szansę na większy rozwój. Bardzo ważnym tematem jest remont dróg  powiatowych, gminnych i polnych, które są bolączką szczególnie rolników.

Wszystkie inwestycje muszą być przemyślane i realne ze względu na bardzo duże zadłużenie gminy, które jak wspomniałem, obecnie wynosi ok. 11 mln zł, a właśnie jest planowane  jeszcze dodatkowe 4,5 mln zł na kanalizacje i oczyszczalnię. Nasza gmina stanie się najbardziej przyjazną przedsiębiorcom gminą w powiecie Lubaczowskim. Do roku 2023 naszą gminę odwiedzać będzie dwa razy więcej turystów niż obecnie, przez co nastąpi ożywienie na lokalnym rynku usług odczuwalne przez wszystkich mieszkańców.

Jak ocenia Pan dotychczasową pracę władz gminy?

Gdyby mi się podobała, nie startowałbym na burmistrza. Nie w tym kierunku idziemy i wydajemy duże pieniądze na nie zawsze uzasadnione cele. Pozwalamy na wyprzedaż za  małe pieniądze obiektów które można przekształcić na inne służące ludziom. Niektóre decyzje zapadają w gronie kilku radnych a pozostali muszą się dostosować. Tak być nie powinno.

Będąc radnym, nie zawsze mam wpływ na to, co dzieje się w gminie, wszystkie ważne decyzje podejmowane są w gronie kilku radnych, a pozostali muszą się dostosować.

Czy ma Pan jakieś plany na ewentualną redukcję bezrobocia w okolicy?

Naszą jedyną szansą na redukcję bezrobocia w Gminie jest otwarcie się na nowych inwestorów, szczególnie zewnętrznych, którzy zechcieliby zainwestować na naszych terenach, jednak musimy zwracać baczną uwagę, aby potencjalni inwestorzy przy okazji nie skazili naszego krystalicznie czystego terenu. Dobrym pomysłem byłoby stworzenie potencjalnej strefy ekonomicznej, gdzie moglibyśmy wytyczyć tereny, na których mogłyby powstać nowe obiekty.

Powinniśmy również zachęcać ludzi do zakładania działalności gospodarczej i wykorzystywania potencjału szczególnie związanego z turystyką. Mamy na terenie bardzo dużo pustostanów, które w bardzo łatwy sposób można adaptować pod ewentualny wynajem dla turystów. Często odwiedzam sąsiednią gminę Susiec, gdzie turystyka jest bardzo dobrze rozwinięta i ludzie mają z tego tytułu dodatkowe środki.

Niejednokrotnie spotykamy się z opinią, że Narol jest miejscowością starzejąca się. Czytelnicy proszą o podanie propozycji zatrzymania młodych w mieście.

Doskonale rozumiem ten problem. Wiele miast polskich odczuwa ten problem. Młodzi wyjeżdżają za pracą i godnym życiem. Dopóki nie stworzymy miejsc pracy, a tym głównie chcę się zająć jako burmistrz, niestety tak będzie. Praca, godna płaca oraz infrastruktura typu place zabaw, przedszkole, zatrzymają młodych na miejscu . Zależy mi na tym bardzo, bo jako ojciec Oli i Martynki, nie chcę, aby również moje córki były zmuszone do wyjazdu za granicę.

Emigrację młodych z terenu całego powiatu można porównać do pędzącego pociągu, który bardzo ciężko będzie zatrzymać, jednak działania które planuję zrobić pozwolą na jego spowolnienie. Dotychczasowa polityka prorodzinna bardzo pozytywnie wpływa na warunki bytowe rodzin z dziećmi, gdzie rodzice dostają dodatkowe świadczenia na utrzymanie dzieci. Sam wiem doskonale, jak ciężko żyje się na naszym terenie, wyjeżdżałem na prace sezonowe do Niemiec, jednak po kilku wyjazdach robiłem wszystko, aby mieszkać na miejscu.

W ostatnich wyborach startował Pan z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Teraz kandyduje Pan z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Co było powodem tej decyzji?

Nie przywiązywałem uwagi wcześniej do tego, z jakiej organizacji startuję, ważne dla mnie było, aby działać lokalnie dla mieszkańców. Ostatnio jednak zauważyłem, jak to wszystko jest powiązane i każdy z każdym ma jakiś układ. Ze względu na prawicowe poglądy postanowiłem przyłączyć się do Prawa i Sprawiedliwości, którzy poparli moją kandydaturę na Burmistrza Miasta i Gminy Narol. Moim zdaniem każdy ubiegający się o takie funkcje powinien określić się politycznie, jakie ma poglądy, a nie chować się za plecami lokalnych komitetów, które znikają zaraz po wyborach.

Jak kandydat na burmistrza chce przekonać potencjalnych wyborców, aby w zbliżających się wyborach oddali głos na Grzegorza Dominika?

Bardzo dużo osób zna mnie osobiście i wie jakie wartości reprezentuję,  co robię i jak działam. Reszta wyborców niebawem mnie pozna. Mieszkańcy Gminy Narol po raz pierwszy od wielu lat  będą mieli w ogóle możliwość zagłosowania na innego kandydata niż obecny burmistrz. Więc powiem krótko „Drogi wyborco - czas na zmiany”

Dziękuje za rozmowę.

 

Komentarze

tutejszy
+23 # tutejszy 2018-09-15 18:13
Bardzo, bardzo ciekawy plan działania- dokładnie taki sam jak obecnego burmistrza. Czyli jak te "zmiany" będą wyglądały skoro chce Pan robić dokładnie to samo?
Może tak:
8.s.dziennik.pl/.../...
A swoją drogą podpinanie się pod cudze pomysły, to trochę nie ładne.
Mieszkaniec
+13 # Mieszkaniec 2018-09-15 20:06
Ten cały program nawet twój nie jest. Chłopie ja się pytam jak ty chcesz wygrać te wybory. Nie tego się spodziewałem.
Xyz
-9 # Xyz 2018-09-15 20:21
Czyzby ktos z otoczenia obecnego Burmisyrza pisal ze to taki sam plan dzialania?Moim zdaniem to lepiej na zmiany poki nie za pozno.Koniec z klika idziemy glosowac za zmiana.
Dobra zmiana
+16 # Dobra zmiana 2018-09-16 09:33
I nikt wam nie wmowi że czarne jest czarne a białe jest białe.
Mieszkaniec
+14 # Mieszkaniec 2018-09-16 11:36
Nie przepadam za Wosiem. Ale program Dominika jest tak słaby że chyba odpuszczę sobie głosowanie na niego
...
+12 # ... 2018-09-17 13:21
Plany Dominika są takie same jak Wosia. Z tym, że to co Dominik ma w planach, Woś wstępnie zaczął zrealizować. Wiadomym jest to, że nie wszystko da się zrobić od tak i trzeba powalczyć-dlate go na niektóre ruralizacje trzeba poczekać. A niektóre (wynikające z wywiadu Grzegorza ) w ogóle są nie do zrobienia.
Wygląda to trochę tak, że Dominik będąc radnym o wielu inwestycjach Wosia wiedział i wpisał je w swój plan działania - WSTYD
yn
-2 # yn 2018-09-17 23:38
w godzinach pract urzedu miasta narol nie powinno sie komentowac na forach internetowych
Kulson
+2 # Kulson 2018-09-18 09:52
Xyz nie musi być z otoczenia burmistrza wystarczy wejść na stronę narol.pl i wszystko pisze co się robi. Tylko trochę poczytać trzeba.
Maniek
-2 # Maniek 2018-09-18 10:42
Cytuję Kulson:
Xyz nie musi być z otoczenia burmistrza wystarczy wejść na stronę narol.pl i wszystko pisze co się robi. Tylko trochę poczytać trzeba.

Czyli to wszystko prawda, a nie pobożne życzenia.
Kulson
+2 # Kulson 2018-09-18 11:56
Nie Dominik już to robi. Jeszcze nie został wybrany a już działa. To jest kandydat..
Magda
0 # Magda 2018-09-18 11:51
Może zmiany powinny być, ale na lepsze a nie w tym przypadku na gorsze..
Swój wuj.
+22 # Swój wuj. 2018-09-15 22:24
A co szkodzi na obiecywać...
Tubylec
+18 # Tubylec 2018-09-16 09:46
Obiecuje salę na Łukawicy, tylko że projekt jest już chyba na etapie oceny do dofinansowania, może jeszcze powie, że Psie Górki zagospodaruje
Qba
+20 # Qba 2018-09-16 10:36
Jak sam wszystko zrobił na jendżejufce, to i sale zrobi i psie górki.
Dd
+21 # Dd 2018-09-16 10:37
Ciemny lud wszystko kupi.
Anakonda
-2 # Anakonda 2018-09-16 12:22
Ile lat funkcjonuje szkoła 10, 12? Gdzie była władza do tej pory? W SDS szybciej powstała mimo ze mało kto z niej korzysta.
Snajper Gryf
-7 # Snajper Gryf 2018-09-16 16:22
[wulgaryzm]nie z roku na rok obecna władza obiecywała ze hala w Łukawicy będzie rok po roku to samo 12 lat wałkowali i obiecywali i co hali jak nie było tak nie ma..Mam nadzieje i że DOMINIK to wykona
ślepy
+11 # ślepy 2018-09-17 12:00
Pewnie, Jenrzejowke sam odmienił, to i Łukawice odmieni.
Tubylec
+15 # Tubylec 2018-09-16 20:23
Hala w ŚDS była finansowana ze środków na ochronę zdrowia i pomoc społeczną, nie na wyposażenie szkół, a z salą w Łukawicy to został złożony wniosek do programu "Sportowa Polska" i pewnie niedługo będzie rozpatrzony i nie ma w tym żadnego udziału kandydata z PIS-u, chyba że "kopanie dołków ..."
Gucio
+13 # Gucio 2018-09-17 08:24
Staropolskie przysłowie mówi: Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada.
Łapaj
+11 # Łapaj 2018-09-16 20:31
Wszystko wam obiecam ino mnie wybierta!
Apo
-2 # Apo 2018-09-16 20:41
Dobry kandydat popieram
Tubylec
+14 # Tubylec 2018-09-16 20:45
Strefa ekonomiczna dla inwestorów .... - na obszarze Natura 2000, obszarach chronionych - chyba nie tędy droga - chyba kandydat przespał jakiś wykład.
Internet szerokopasmowy - a czasem Voice Net tego nie robi?
zainteresowany
+8 # zainteresowany 2018-09-17 12:21
Dokładnie. Orientowałem się odnośnie terenów pod inwestycje w gminie Narol. Dużo jest tam terenów objętych Naturą 2000 i ciężko z jakimikolwiek inwestycjami. Przykro czytać takie obietnice, całkiem nie pokrywające się z rzeczywistością .
yn
0 # yn 2018-09-17 23:34
nic nie widziales i sie nie orientowales. natura 2000 nie obejmuje terenu miasta. po za tym jakos natura i roztoczanski park krajobrazowy nie przeszkadzaja stawiac kolejnych wież na kamiennej gorze. pięknie to wyglada
Młody
+5 # Młody 2018-09-18 06:52
Co ma wieża do natury 2000 może kury dalej nieść się nie chcą. Kurde ciemny ludu...
A widzisz
-1 # A widzisz 2018-09-18 11:08
ma i to dużo. Jednak burmistrz w jedynie znanej sobie ekspertyzie wskazał (bo bo przecież ekspert od środowiska), że wieże nie wpływają negatywnie na środowisko i ludzi. Dokumenty są na bip.narol.pl
Sfojak
+16 # Sfojak 2018-09-16 21:24
Grzechu, kto ci to pisał? Krzysiek? K....a idziecie po bałdzie.
Mieszkaniec
-11 # Mieszkaniec 2018-09-16 21:40
Chcecie żeby dalej rządziły w gminie układy to głosujcie na obecnego burmistrza. Chcecie zmian to wiecie na kogo głosować. A ci którzy nie mieszkają w naszej gminie niech się nie wypowiadają. Znam kandydata osobiście i wiem ile dobrego zrobił przez te lata bycia radnym dla Jedrzejówki. Żadna inna wieś w gminie się tak nie rozwinęła i nie przyciągała do siebie tylu ludzi z sąsiednich wiosek. Głos na Dominika! Takiego burmistrza nam potrzeba!
stefan
+9 # stefan 2018-09-17 11:56
Cytat:
Żadna inna wieś w gminie się tak nie rozwinęła i nie przyciągała do siebie tylu ludzi z sąsiednich wiosek. Głos na Dominika! Takiego burmistrza nam potrzeba!
A z czego wzial ten radny kase na ten rozwoj? Z własnej kieszeni? Czy moze byrmistrz mu dał, bo tez z jędrzejowki? Oj gosciu scieme walisz jak zloto. Radnych w gminie jest kilkunastu i tylko Dominik taki mondry i wszyscy radni glosowali za kasa na jedrzejowke? No litości. Jedrzejowka zapomina komu co zawdziecza i mysle, ze to sie im odbije czkawka.
Mieszkaniec
+15 # Mieszkaniec 2018-09-17 12:34
Rozplanowanie budżetu funduszu sołeckiego jednej wsi a budżetu całej gminy to DUŻA różnica. Szczególnie, że budżet gminy jest niewielki mając na względzie taki obszar, gdzie każdy się czegoś domaga... Dużo inwestycji jest finansowanych z funduszy zewnętrznych o które czasami jest ciężko i po dużych staraniach nie zawsze się je dostaje.
Łapaj
+11 # Łapaj 2018-09-16 21:54
Do mieszkańca- nie tobie decydować kto może się wypowiadać takie mam jeszcze prawo konstytucji. A po za tym taki radny jak wynika z jego wypowiedzi dostosowywał się do reszty gratulacje takiego radnego a nie daj Boże burmistrza kto przy władzy tam jest najpierw PSL teraz PiS za pięć lat pewnie po lub czerwony sld
# lukas #
-1 # # lukas # 2018-09-16 22:34
Ludzie, naprawdę nie wiem o co Wam chodzi, chcecie żeby Wam obiecał odrazu że z Narola zrobi Warszawę! Zagłosujcie na Dominika a zobaczycie ile może się zmienić na lepsze, jak nie zagłosujecie to się nie dowiecie!Tyle w temacie.Chłopak naprawdę ma pojęcie coś w końcu zmienić na lepsze,myślę że drugiej takiej okazji już nie będziecie mieli !!!
TV
+9 # TV 2018-09-17 09:03
A życiorys 2 pokoleń wstecz tego kandydata jest gdzieś dostępny?
,,,
+5 # ,,, 2018-09-17 12:41
Konkretne pokolenie
Matteo
-3 # Matteo 2018-09-17 11:51
Oj widzę strach w obozie rządzących
Maniek
+18 # Maniek 2018-09-17 12:05
Cytuję Matteo:
Oj widzę strach w obozie rządzących
Pewnie że strach. Przyjdzie PIS wyrzuci wszystkich z roboty, przyjmie swoich i zrobi się dobra zmiana. Jak w stadninie w Janowie, a przepowiednia się wypełni, kiedy kostka masła będzie kosztować tyle, co koń z Janowa. I nastanie czarna doopa.
Mat
+5 # Mat 2018-09-17 15:28
Ale Dominik przecież też rządzący.
yn
-3 # yn 2018-09-17 23:37
twoja mama tez rzadzaca. nie becz
MK
+3 # MK 2018-09-18 18:54
To nie strach drogi szerzycielu pisowskiej propagandy (choć to akurat rozumiem-jeśli wlazłeś między wrony musisz krakać tak jak one). Dominikowi już na początku brakuje uczciwości i rzetelności. A przypisywanie sobie inwestycji,na które już są złożone wnioski i traktowanie ich jako swoje pomysły jest szczytem chamstwa. Czyli dokładnie tym,co najlepiej opisuje wszystkich pisowcow.
Mieszkaniec
-12 # Mieszkaniec 2018-09-17 11:58
Łapaj pieprzysz jak potłuczony. Jak się dostosował do innych jak masz napisane jak byk, że decyzje zapadają w wąskim gronie swoich. Czytaj ze zrozumieniem. Poza tym chcecie żeby tu było od razu super. Dajcie mu szansę i czas. Jak się nie sprawdzi to nikr go znowu nie wybierze na burmistrza. Sądzę, że jak wygra to pokaże, że jest dobrym gospodarzem.
Swój
+3 # Swój 2018-09-17 14:19
Ludzie, czytając wasze wpisy jestem w szoku. Nawet nie wiedziałem że na tak mała ilość mieszkańców może być tak wielka różnica zdań. Jeszcze z jaką nienawiścią! Ja powiem krótko : zagłosuję na Grzegorza tylko dlatego że nasza miejscowość potrzebuje zmian, dotychczasowe władze zmian nam nie dadzą. Może świeża krew pomoże coś odmienić i rozruszać nasz potencjał. Jak się nie sprawdzi, trudno za kilka lat znów będą wybory. Uważam że powinniśmy dać mu szansę, to może też być szansa dla nas
Janek
+9 # Janek 2018-09-17 14:34
Jaka szansa? Jak plany Dominika podobne są do planów (częściowo realizowanych) obecnego burmistrza.
Swój
-6 # Swój 2018-09-17 14:42
Zrealizowanych? ?? A co jest oprócz kilku dróg bez podbudowy zalanych asfaltem , nowych kwiatków wokoło gminy i chodników wymienianych co za przypadek chwilę przed wyborami.
Janek
+7 # Janek 2018-09-17 15:21
Realizowanych!!!!
1 "Chciałbym usprawnić sposób działania urzędu, aby więcej spraw można było załatwić bez przychodzenia do urzędu, oraz zmienić godziny urzędowania w jednym dniu tygodnia, aby każdy mógł dogodnie załatwić swoje sprawy." - informatyk wdraża taki system.
2 "Będę się starał zadbać o podstawowe potrzeby mieszkańców poprzez rozbudowanie sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i gazociągowej, szczególnie tam gdzie ich nie ma" - z tego co mi wiadomo to kanalizują Płazów
3 "Niezmiernie ważną sprawą jest udostępnienie szybkiego szerokopasmoweg o Internetu co w dobie komputeryzacji ułatwiłoby życie i pracę wielu ludziom." - internet szerokopasmowy jest obecnie wykonywany przez Voice Net
4 "budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łukawicy, aby dzieci mogły w normalnych warunkach ćwiczyć na WF-ie" - trwają rozmowy w tej sprawie juz od dłuższego czasu. Tutaj trzeba starać się o pieniądze z funduszów zewnętrznych, wiec nie jest to takie proste.

To tylko niektóre, bo dużo pisania. Pozdrawiam
Młody
+2 # Młody 2018-09-17 21:46
Cytuję Swój:
Zrealizowanych??? A co jest oprócz kilku dróg bez podbudowy zalanych asfaltem , nowych kwiatków wokoło gminy i chodników wymienianych co za przypadek chwilę przed wyborami.

No a patrz na jedrzejówce koło Dominika asfalt wylali ciekawe czy z podbudową. Trza to sprawdzić. K...a a z tymi chodnikami to co chcesz na ulicy Sobieskiego od lat nie było i jak coś robią to źle. Nic nikomu nie pasuje ku.. najlepiej nic nie robić.
yn
-1 # yn 2018-09-17 23:35
robia bo wybory ida. nagle to zauważyleś? nagle kontraktu, plany, realizacje. wybory powinny byc co roku.
Młody
+4 # Młody 2018-09-18 06:16
Robią rywalowi pod oknem asfalt ty się puknij głupku dobrze w czoło
Kazimiera
+5 # Kazimiera 2018-09-17 14:40
Obietnice są. A budżet gminy marny bo to nasze podatki i pieniądze z opłat za wodę i odpady? Rozumiem, że podniesie stawki żeby było nas stać na realizację- NIE DZIĘKUJĘ!
Za Wosiem nie przepadam, ale na tak marny plan nie zagłosuję!
ajcasz j.
+6 # ajcasz j. 2018-09-17 16:47
ż juz obiecywał pamietam jak wczoraj---- :) www.youtube.com/.../
mieszkanka
0 # mieszkanka 2018-09-17 20:10
Pan Dominik jest dobrym człowiekiem Nikt nie porusza tej kwestii Może w narodzie odmienią się wartości
bezdomny
+4 # bezdomny 2018-09-17 20:43
Znam lepszych, ale nie kandydują. Kobieto weź się obudź- co to za argument. Mesjasza z niego robisz? On ma być kompetentny, a nie tylko dobry, dobrzy są w hospicjach. Nie znam Wosia aż tak dobrze, ale nie słyszałem żeby mówili, że to zły człowiek. Zatem może poczytaj o propozycjach Pana Dominika i odnieś się do nich, bo to jest ważne, a te propozycje to najzwyklejszy plagiat- takie modne słowo ostatnio.
bezdomny
+6 # bezdomny 2018-09-17 21:39
Może nie najzwyklejszy plagiat, ale obszerne zapozyczenie. Tak będzie właściwiej.
Młoda
-1 # Młoda 2018-09-17 20:38
Ja nie widzę u obecnej władzy miejsca dla młodych ludzi. Cały czas stawiają na swoich, rodzinę, dzieci i znajomych. Ja będę głosować na Pana Dominika może w końcu odmieni się wieloletnie osadzenie stołków swoimi i nowa władza da szansę młodym wykształconym ludziom. Jestem za tą zmianą!
Młody
+4 # Młody 2018-09-17 21:33
Cytuję Młoda:
Ja nie widzę u obecnej władzy miejsca dla młodych ludzi. Cały czas stawiają na swoich, rodzinę, dzieci i znajomych. Ja będę głosować na Pana Dominika może w końcu odmieni się wieloletnie osadzenie stołków swoimi i nowa władza da szansę młodym wykształconym ludziom. Jestem za tą zmianą!

Babo ocknij się jeszcze gorzej będzie chyba ,że do PiSu należysz to może robotę dostaniesz
Młoda
+1 # Młoda 2018-09-17 22:00
Hahaha akurat mam pracę i nie potrzebuje protekcji chłopie. Ocknij się bo jest szansa żeby w końcu skończyć tą narolską ,,rodzinną władzę"
df
+7 # df 2018-09-17 22:39
no to bedzie musiał zaczonc od banku.
Młoda
+10 # Młoda 2018-09-17 23:11
Zaczonć? Serio? To jakieś nowe słowo w słowniku polskim ? Wstyd! Głosuj człowieku na kogo chcesz ale naucz się poprawnie pisać i mówić
Marysia
+14 # Marysia 2018-09-18 09:29
Po kolei:
• układ jest tak silny, ze w gminie nawet nie martwią się wyborami . Z inwestycjami czekali na koniec kadencji. . A prze lata setki obietnic: nowa remiza, kaplice cmentarne, ulice, chodniki... tych planowanych obietnic było tak dużo, że można obdzielić kilka gmin. Chodnik robią na Sobieskiego i to z dwóch stron, tylko przed osiedlem nagle skręcili! Elektryk dba o sąsiadów i swoje głosy . A Witold po co nam kolejne chodniki, jak i tak wyglądają gorzej niż jak ich nie było - kupa chwastów, piachu i śmieci . Syf jak na każdej ulicy oprócz rynku i Krupieskiej z Sobieskiego!
• wszystki inwestycje z powaiatem (staro-sto) tylko za przyzwoleniem Cesarzowej z Tatarstanuj i tylko jak z jakaś kasa dla jej obwodu i elektoratu wiejskiego...
• spójrzmy jakie kwoty na przetargach?! 3-4 krotnie wyższe niż rzeczywiste, ale jak kilku radnych w tym brodaty o wszystkim decyduje, to koryto musi wyżywić ich wszystkich rodziny
• jałmużną na pracach interwencyjnych , geodezja, pozwolenia budowlane? Mamcia, tatuś i synek przypadek ?
• remonty, budynków, świetlic, ratusza ? Koleś z rodziny cesarzowej z Tatarstanu.
• martwicie się o nowego burmistrza, jego przeszłość ? A gdzie byliście, jak burmistrzem zostawał były traktorzysta z PGR ? Tutaj macie ekonomistę. Wykształcenie!!!
• szkoda słów! Na koniec tylko zapytam, kto jest wicedyrektorem podstawówki w Narolu, kto jest od niespełna miesiąca w narolskim przedszkolu, kto szybką ścieżką znalazł się w powiatowej policji w Lubaczowie???
• a z innej beczki, czy to nie ciekawe, ze tak wiele stanowisk kierowniczych w podległych instytucjach pełnia kobitki ?
• dom kultury z bajecznym budżetem i prywatnymi imprezami dla wybranych, a ludziom ochłapy z rusztu. Imprezy na wioskach poumierały bo kasy tutaj już nie ma!
Narol wasalem powiatu i z województwa nic nie dostanie, póki będzie taka matnia. Horyniec, Wielkie Oczy poszły 4 lata temu po rozum i od razu widać przyspieszeniie . Ludzie się odważyli złamać układy i teraz widza zmiany.
Dajmy szansę, jak mu nie wyjdzie, za pięć lat zmienimy. Gorzej już w Narolu być chyba nie może !!!
Ania
+7 # Ania 2018-09-18 11:20
Zagłosowałam na kandydatów z PiS podczas wyborów do rządu, prezydenckich z myślą, że będzie lepiej. I co mamy? Nie dzieje się nic lepszego. Nasz rząd rozdaje pieniądze na prawo i lewo. I co z tego, że w rządzie są ludzie wykształceni, (ekonomiści też), którzy mają wiedzę....oni robią to czego chce Prezes. Nie pozwólmy żeby PiS ogarną rząd, sądy i chce samorządów. NIE POZWÓLMY NA TO!!!

Poza tym, owszem zmian trzeba, ale nie zamiana na kandydata z pomysłami obecnego burmistrza, Farsa!
Piotrek
+7 # Piotrek 2018-09-18 11:48
Obietnic jak u każdego, tak jak u tego "kandydata" gromy...
- Zaraz, nawet w "programie" będziesz miała ceny wody, świeci i kanalizacji podniesione..
- będzie zabiegał o remont drogi Jarosław–Bełżec - zabiegać każdy może, ale to nie jego decyzja...może aktualny burmistrz też zabiegał...
- Co porównujesz 30lat do tyłu co za pewne jeszcze Cię na świecie nie było...z czasem rzeczywistym... Ekonomista z wykształceniem. ...teraz to większość...
- Narol został zmieniony i odmieniony oczywiście z dotacji UE ale to jak każde miasto, ale oczywiście PIS czyli w tym mamy kandydata chce Polskę z UE usunąć...
- Jeśli jest taki Silny i tyle potrafi to dlaczego tyle lat w Radzie Miasta a On głosu nie ma, czyli nie potrafi się sprzeciwić jeśli uważa inaczej....tuta j albo jego brak siły albo kłamstwa...
- kończąc może być dużo gorzej...
MK
+9 # MK 2018-09-18 19:09
Warto się doinfirmować,bo ten "były traktorzysta z PGR" nie spoczął na laurach,tylko zdobył i wykształcenie i doświadczenie;)
Mieszkaniec
0 # Mieszkaniec 2018-09-18 11:35
Czy tylko ja zauważyłem, że większość komentarzy piszą praciwnicy gminy którzy najzwyczajniej boją się onswoje posady po przegranych wyborach tego który dał im pracę w spadku po mamie, tacie czy innym wujku? Za każdym razem jest podobna liczba łapek w górę gdy tylko coś się o Wosiu wspomina, ludzie zajmijcie się pracą wkońcu z moich podatków macie pensje!
Jeszcze jedno Woś lubi dużo obiecywać a z tych obietnic mało co realizuje: remiza strażacka, nowe auto dla strażaków, zalew w Narolu, stok narciarski, hala w Łukawicy, uzbrojenie działek w Jędrzejówce, ale nie lepiej wziąć kolejne miliony kredytu i wydać prawie milion na tynki w cerkwi, bo to przecież jest ważniejsze niż np nowe auto dla strażaków, niech dalej się tłuką 30 letnim Starem. A co do programu Wosia to takiego nigdy nie widziałem, więc przestańcie mówić, że Dominik kradnie jego program, bo takiego wogóle nie ma. No chyba, że po raz kolejny będzie przez 4 lata obiecywał to samo więc w sumie nie ma się czego nowego spodziewać oprócz dalszego marnowania gminnych pieniędzy.
Robak
-8 # Robak 2018-09-18 13:04
Normalne jest, że ludzie którzy źle się wypowiadają na Grzegorza Dominika są powiązani z obecnym burmistrzem. Boją się i to też jest normalne, boją się zmian, boją się bo już długo pracują w urzędach na stanowiskach które należą się tylko im. To ludzie otoczeni wokół burmistrza, PSL będą chcieli zrobić wszystko żeby upokorzyć swojego kontrkandydata. Czas na zmiany i trzeba postawić na młodych. Będę popierał Grzegorza. Pozdrawiam
mieszkaniec
+13 # mieszkaniec 2018-09-18 14:17
Ja jakoś nie pracuje w urzędzie gminy i nie mam rodziny w gminie piszę jak uważam bo po to jest forum jak ci się to nie podoba to już twoja sprawa. Każdy kto chce może pisać chyba że mamy już ograniczoną wolność wypowiedzi.
Ściema
+10 # Ściema 2018-09-18 17:59
Drodzy wyborcy gminy Narol wam się wydaje że bycie BMIGN to prowadzenie sklepu z piwem i winem na wsi gdzie dzienny utarg to 200 zł. Uważam że pan Woś jest super Burmistrzem i lepszego nie będziemy mieli. Pan Dominik obiecuje gruszki na wierzbie, a nie ma bladego pojęcia na co się porywa, braknie mu kadencji żeby wydeptać ścieżki, które są już wydeptane przez Wosia. Program o którym mowa to w większości jest w realizacji i bardzo nie ładnie jest się podpisywać pod nie swoim. A tak poza tym to bycie burmistrzem to nie tylko robienie impres na Stawiskach i wycieczek rowerowych z nieletnimi, którzy piją tam i palą co się da, to zarządzanie ogromną firmą i to nie jest zabawa!!! A hasłem "bim-berek,kieł baska, rowerek" nie da się wygrać wyborów!!!! Stanisław Woś jedyny kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Narol!!!!!!!
mieszkanka
-1 # mieszkanka 2018-09-18 19:27
Bezdomny syczysz nienawiścią! Czytaj ze zrozumieniem! Ja nie pisze,ze ktoś jest zły.Nie wiem dlaczego nazwałes się bezdomny Żal mi cię tym bardziej Wiem, wiem nie potrzebujesz wspolczucia :-)Weź się najedz śliwek może Ci ulży.
Ps.Nie oczekuje twojej odpowiedzi.
Ściema
+4 # Ściema 2018-09-18 20:07
Marysiu na imprezę to na Stawiska i pojesz i popijesz i może coś dziobnie bodaj komar i jakiś teatr się trafi a może kabaret!!!! Tam szukaj rozrywki dla siebie!!!!

Komentarze zostały zablokowane.

 

 

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.