W miniony weekend obie drużyny z regionu poniosły porażki. LKS Start Lisie Jamy przegrał 1:2 z Wisłoczanką Tryńcza, a KS Zdrój Horyniec uległ MKS Start Pruchnik aż 1:6. W efekcie Start Lisie Jamy zajmuje 14. miejsce w tabeli, a Zdrój Horyniec plasuje się na 12. pozycji.
W niedzielę (22.09) na Stadionie Sportowym w Łukawcu odbył się „Dzień Budowlańca” – wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło całe rodziny, oferując liczne atrakcje, konkurencje budowlane, występy muzyczne oraz zabawę do białego rana.
Prace związane z przebudową drogi z Lipiny do Jarosławia są prowadzone na pełnych obrotach, a kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami na tej kluczowej trasie. Modernizacja obejmuje dwa odcinki o łącznej długości prawie 20 km, co przekłada się na znaczące ograniczenia w ruchu, w tym wiele odcinków z wprowadzonym ruchem wahadłowym.
6. kolejka lubaczowskiej A klasy umocniła Pogoń-Sokół II Lubaczów na szczycie tabeli po ich wygranej 12:1 z Rolnikiem Wólka Krowicka. Huragan Basznia Dolna utrzymał drugie miejsce, a Czerwoni Cewków i LKS Miękisz Nowy zdobyli cenne punkty, zaostrzając walkę o czołowe pozycje.
Aspirant sztabowy Marek Żuk z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie zdobył trzecie miejsce w konkursie na najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych na Podkarpaciu podczas Wojewódzkich Eliminacji "Dzielnicowy Roku" w Rzeszowie.
W 6. kolejce lubaczowskiej B klasy Juwenia Cieszanów utrzymała pozycję lidera, pokonując Pogoń-Sokół III Lubaczów. Błękitni Zalesie oraz Roztocze Ruda Różaniecka odniosły kolejne zwycięstwa, a remisy i zacięte mecze dostarczyły emocji kibicom na innych stadionach.
Pogoń-Sokół Lubaczów przełamała wyjazdową niemoc, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo na obcym terenie. Drużyna z Lubaczowa pokonała Lewart Lubartów 0:1.
W środę (18.09) w Starym Dzikowie odbyły się uroczystości upamiętniające bohaterską śmierć generała Józefa Kustronia oraz żołnierzy 21. Dywizji Piechoty Górskiej, którzy oddali swoje życie w obronie ojczyzny w okolicach Starego Dzikowa i Ułazowa we wrześniu 1939 roku.
Wybór edukacji na poziomie magisterskim – kontynuacja po licencjacie lub nauka w ramach jednolitych studiów magisterskich – przynosi liczne korzyści, które mogą znacząco wpłynąć na przyszłość. Od zwiększenia szans na rynku pracy, przez pogłębianie wiedzy, po możliwość awansu i rozwoju kariery – studia drugiego stopnia otwierają przed studentami wiele drzwi. Wyjaśniamy, dlaczego warto iść na tzw. magisterki.
Dziś rano na skrzyżowaniu w pobliżu rynku w Narolu doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych, którymi kierowały dwie kobiety. W wyniku zderzenia jedna z nich wymagała pomocy medycznej, którą udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego z Jędrzejówki.
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

