Kolejne niebezpieczne pożary traw w powiecie lubaczowskim. Strażacy codziennie wyjeżdżają do akcji

Zdjęcie ilustracyjne fot. KM PSP w TarnobrzeguZdjęcie ilustracyjne fot. KM PSP w Tarnobrzegu

Pomimo apeli strażaków, codziennie w naszym powiecie dochodzi do bardzo niebezpiecznych pożarów traw, nieużytków rolnych, a nawet lasów. Łącznie od 1 marca strażacy gasili już 31 takich pożarów.

Co roku to samo. Do niektórych mieszkańców naszego powiatu nie docierają prośby o niewypalanie traw. Tylko od początku marca strażacy z powiatu lubaczowskiego gasili już 31 pożarów i nieużytków rolnych. Szczególnie pracowity był poniedziałek (21.03), bowiem do godz. 15:00 strażacy interweniowali już 3 razy.

- Bardzo często do tych pożarów dochodzi w pobliżu lasów, co jest o tyle niebezpieczne, że zagraża dużym połaciom lasu - podkreśla zastępca komendanta PSP w Lubaczowie st. kpt. Wojciech Wus

Do takiego pożaru doszło w niedzielę (20.03) w miejscowości Antoniki, gdzie spaleniu uległo poszycie 10-letniego młodnika na powierzchni około 10 ar oraz nieużytki rolne o powierzchni 0,5 ha. Z kolei pożar nieopodal miejscowości Lisie Jamy ze względu na duże zadymienie powodował realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Jak podkreśla oficer prasowy lubaczowskich strażaków, działania polegające na gaszeniu pożarów traw wymagają zaangażowania dużej ilości strażaków, z racji tego, że te pożary często obejmują duże powierzchnie. 

Dlaczego wypalanie traw jest szkodliwe i niebezpieczne? Dowiecie się z artykułu, który publikowaliśmy kilka dni temu.

RAM, zlubaczowa.pl

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...