To przykład działania ponad podziałami politycznymi

Choć w sferze politycznej dziele ich wiele, to w obliczu wojny starosta lubaczowski Zenon Swatek i radny Marcin Piotrowski pokazali prawdziwą jedność. Dzięki ich współpracy udało się pomóc tysiącom uchodźcom z Ukrainy.

Między starostą lubaczowskim Zenonem Swatkiem, a radnym Marcinem Piotrowski bywało różnie. Panowie mają zupełnie inne poglądy polityczne, co szczególnie było widać na sesjach Rady Powiatu. Pomiędzy nimi często dochodziło do emocjonalnych dyskusji.

Jednak w obliczu wojny, w chwili gdy pomocy potrzebowali nasi ukraińscy sąsiedzi, Zenon Swatek i Marcin Piotrowski podali sobie dłonie i zaczęli współpracę by pomoc uchodźcom. Starosta wspólnie z samorządowcami koordynuje działania na polskiej stronie granicy, a Marcin Piotrowski ze Stowarzyszeniem Folkowisko na ukraińskiej stronie.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu panowie wspólnie podziękowali sobie za współpracę:

- Powiat lubaczowski zdał egzamin z solidarności i współpracy. Przez ostatnie kilka tygodni wspólnie uratowaliśmy wiele istnień ludzkich. Chciałem podziękować Panu staroście z całego serca. Pokazaliśmy współpracę. dziękował Marcin Piotrowski

- Panie Marcinie proszę przekazać wszystkim woluntariuszom serdeczne podziękowania za ich poświęcenie i trud. Jestem pełen podziwu dla tego co robicie, waszej kondycji psychicznej i fizycznej. 24 godziny na dobę ratujecie tam, gdzie my nie możemy wejść. - mówił starosta Zenon Swatek

Jak widać, to idealny przykład działania ponad podziałami politycznymi. Właśnie tak powinno to wyglądać.

Zjednoczeni w pomocy

W życiu codziennym nie unikniemy sporów, ale gdy przychodzi trudny czas powinniśmy zapomnieć o tym co nas dzieli i wspólnie zacząć działać razem. Pokazali to Zenon Swatek i Marcin Piotrowski, ale również mieszkańcy powiatu lubaczowskiego, którzy poświęcając swój własny czas oraz pieniądze ruszyli z pomocą. W tym niezwykle trudnym i niepewnym czasie wszyscy pokazaliśmy, że potrafimy mówić jednym językiem i wspólnie działać by pomagać innym. Niech tak zostanie, bo nie potrzebujemy dziś politycznych sporów. Powinniśmy pokazywać, że w obliczu wojny nasze konflikty schodzą na drugi plan.

RAM, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-1 # polak2010 2022-03-21 15:01
O proszę jak ładnie, jednak można być ponad podziałami jak cel jest szlachetny.
Chciałbym jeszcze zobaczyć w Sejmie i Senacie takie zachowanie.
Mateusz
# Mateusz 2022-03-21 20:14
"pomocy potrzebowali nasi ukraińscy sąsiedni"- chyba sąsiedzi...

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...