Wkrótce rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. Kto musi się stawić?

fot. WKU Jarosławfot. WKU Jarosław

W powiecie lubaczowskim wkrótce rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. W tym roku przed komisją stawi się 417 mężczyzn i 19 kobiet z terenu powiatu lubaczowskiego.

Mieszkańcy powiatu lubaczowskiego, którzy urodzili się w 2003 roku będą musieli stawić się przed komisją, która przydzieli im kategorię odpowiadającą ich zdolności do czynnej służby wojskowej. Na terenie powiatu lubaczowskiego kwalifikacja wojskowa potrwa od 4 kwietnia do 25 kwietnia. Komisja będzie mieścić się w budynku Domu Dziennej Opieki przy ul. Kościuszki 2 w Lubaczowie W określonych terminach zostanie wezwanych 417 mężczyzn i 19 kobiet z poszczególnych gmin naszego powiatu. 

WKU Jarosław przypomina, że razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, wójt lub burmistrz z urzędu albo na wniosek przewodniczącego powiatowej komisji lekarskiej lub wojskowego komendanta uzupełnień może nałożyć na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez Policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
 

KATEGORIE ZDOLNOŚCI DO CZYNNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ:

1. Kategoria "A"- zdolny do czynnej służby wojskowej, co oznacza zdolność do odbywania lub pełnienia określonego rodzaju czynnej służby wojskowej

2. Kategoria "B" - czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej, co oznacza przemijające upośledzenie ogólnego stanu zdrowia albo ostre lub przewlekłe stany chorobowe, które w okresie do dwudziestu czterech miesięcy od dnia badania rokują odzyskanie zdolności do służby wojskowej, o której mowa w kategorii "A", w czasie pokoju;

3. Kategoria "D" - niezdolny do czynnej służby wojskowej, o której mowa w opisie kategorii "A", w czasie pokoju, z wyjątkiem niektórych stanowisk służbowych przeznaczonych dla terytorialnej służby wojskowej;

4. Kategoria "E" - trwale i całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej, o której mowa w opisie kategorii "A", w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.

Szczegóły dotyczące kwalifikacji wojskowej na stronie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jarosławiu.

RAM, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...