Gigantyczny wzrost cen paliw. Na Orlenie w Lubaczowie diesel 7,16 zł!

Olej napędowy na stacji Orlen w Lubaczowie kosztuje 7.16 zł za litrOlej napędowy na stacji Orlen w Lubaczowie kosztuje 7.16 zł za litr

Ceny na stacjach paliw w powiecie lubaczowskim poszybowały do góry. Najgorzej sytuacja prezentuje się w przypadku oleju napędowego. Posiadacze diesli na Orlenie w Lubaczowie muszą zapłacić 7,16 złotych za litr. Co gorsze, ceny cały czas rosną.

Chyba nikt nie spodziewał się tak drastycznych i rosnących z godzinę na godzinę cen za paliwa. Jeszcze wczoraj olej napędowy kosztował mniej niż 7 zł za litr, a dzisiaj na Orlenie w Lubaczowie cena diesla to aż 7,16 zł.

Tak duży wzrost cen paliw spowodowany jest wybuchem wojny na Ukrainie. Od 24 lutego do 7 marca cena ropy Brend podskoczyła z 98 do 130 dolarów za baryłkę. Do wzrostu cen przyczynia się także słabnący złoty.

Ceny paliw na stacji ORLEN w Lubaczowie – stan na 07.03.2022 godz. 15:30

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

mj
+21 # mj 2022-03-07 17:12
Trudno to trochę zrozumieć. Przecież rezerw paliwowych mamy na ponad trzy miesiące, zakupu hurtowe były zrobione jeszcze po starych cenach za baryłkę, to skąd nagle tak wysokie ceny na PAŃSTWOWYCH stacjach? Aż trach pomyśleć jak zostanie przywrócony stary VAT. Dlaczego złoty słabnie, skoro wielokrotnie mogliśmy usłyszeć z ust rządzących, że jesteśmy potęgą gospodarczą?
AntyPiS
+14 # AntyPiS 2022-03-07 18:29
Cytuję mj:
Trudno to trochę zrozumieć. Przecież rezerw paliwowych mamy na ponad trzy miesiące, zakupu hurtowe były zrobione jeszcze po starych cenach za baryłkę, to skąd nagle tak wysokie ceny na PAŃSTWOWYCH stacjach? Aż trach pomyśleć jak zostanie przywrócony stary VAT. Dlaczego złoty słabnie, skoro wielokrotnie mogliśmy usłyszeć z ust rządzących, że jesteśmy potęgą gospodarczą?


Niech tylko się trochę uspokoi sytuacja na wschodzie to zobaczysz jak PiS będzie tłumaczyć wszystko wojną. Rezerwy to chyba dla armii trzymają lub to był pic na wodę. PiS mówił o tym, ze jesteśmy potęgą gospodarczą a niecałe 2 tygodnie wojny i to nie u Nas i leżymy. A co do złotego to on słabł jeszcze przed wojną na Ukrainie. Była już wtedy inflacja i drożyzna. Będzie zwalanie na wojnę jak nic.
Joł Kipur
+6 # Joł Kipur 2022-03-07 21:47
Rzad a wlasciwe RPP+Bank centralny maja dwie mozliwosci dzialania w takim przypadku:

1) podnoszenie stop procentowych aby zmniejszych roznice w stosunku do inflacji bazowej (nie oficjalnej wedlug GUS) - skutek zarzniecie kedytobiorcow, zmniejszenie operacji na rynku finansowych i odpyw inwestycji na rynku kapitalowym (zmniejszenie obrotow na gieldzie)
2) operacje na rynku walutowym: wyprzedaz rezerw walutowych w USD, EURO, odkup obligacji itd.
Niestety nie dysponujemy takim arsenalem zeby walczyc z umocnieniem zlotowki.
Zatem co rzad zrobi? Ano niewiele...
Dla nich z jednej strony dobrze jak zlotowka slaba bo szybciej sie splaca zadluzenie publiczne w ECB, Banku Swiatowym oraz eksporterzy wiecej zarabiaja = sciagniecie wiekszych podatkow od zysku.

Na dodatek dochodzi tez duza transkacja na parze walutowej UAH/PLN co doprowadzi do kosmetycznego umocnienia zlotego. Ale w najblizszym czasie nie liczylbym na nic dobrego - zwlaszcza ze nie mamy ustosunkowanej sytuacji z UE (otrzymanie deklarowanych srodkow)
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2022-03-07 23:36
Cytuję Joł Kipur:
Rzad a wlasciwe RPP+Bank centralny maja dwie mozliwosci dzialania w takim przypadku:

1) podnoszenie stop procentowych aby zmniejszych roznice w stosunku do inflacji bazowej (nie oficjalnej wedlug GUS) - skutek zarzniecie kedytobiorcow, zmniejszenie operacji na rynku finansowych i odpyw inwestycji na rynku kapitalowym (zmniejszenie obrotow na gieldzie)
2) operacje na rynku walutowym: wyprzedaz rezerw walutowych w USD, EURO, odkup obligacji itd.
Niestety nie dysponujemy takim arsenalem zeby walczyc z umocnieniem zlotowki.
Zatem co rzad zrobi? Ano niewiele...
Dla nich z jednej strony dobrze jak zlotowka slaba bo szybciej sie splaca zadluzenie publiczne w ECB, Banku Swiatowym oraz eksporterzy wiecej zarabiaja = sciagniecie wiekszych podatkow od zysku.

Na dodatek dochodzi tez duza transkacja na parze walutowej UAH/PLN co doprowadzi do kosmetycznego umocnienia zlotego. Ale w najblizszym czasie nie liczylbym na nic dobrego - zwlaszcza ze nie mamy ustosunkowanej sytuacji z UE (otrzymanie deklarowanych srodkow)


Jesteśmy też jednak dalej w spirali inflacyjnej z której ciężko wyjść. To też swoje robi niestety. Drożyzna nie jest już z nami od teraz tylko już od dobrych paru miesięcy.
fr.
+16 # fr. 2022-03-07 21:38
Dziś tankowałem na tym Orlenie diesla 6,94 Verba diesel 6,99. Pół godziny później cena jak na zdjęciu czyli 7,16.W tym czasie nie było żadnej dostawy paliwa więc nie zdrożało - TO CHCIWOŚĆ!!! Podobnie działają pozostali.Polsk a jedynym krajem w UE gdzie diesel droższy niż benzyna.
polan
+9 # polan 2022-03-07 21:39
1) Nie brend - tylko Brent
en.wikipedia.org/.../...
2) Cena 1 baryłki ropy brent miał już swój szczyt w 2008 - 140 USD/1 bbl
bankier.pl/.../... (26.06.2008)

Wtedy nie widzielismy cen przekraczajacyc h 7 zł. A teraz nasz strasza ze 1 bbl moze osiagnać szczyt 185 USD/1 bbl.

Tak tylko gwoli wyjasnienia ile kosztuje nas danina w postaci akcyz, oplat i vatu (strach pomyslec co by bylo gdyby nie obnizka). Zatem 8 zl za litr jest pewny po 15.03
polak2010*
+7 # polak2010* 2022-03-07 21:47
A ile z tej ceny to są opłaty podatki i akcyzy ? Jak VAT wróci do paliwa to 10 zł może kosztować . No cóż Polska to będzie drogą Wenezuelą ....
Date
+1 # Date 2022-03-08 08:43
To pożalcie się też Niemcom bo tam paliwo jest po 2euro za litr i też PiS to zrobicł czy Tusk sie dogadał z Scholcem?

A propo moze sie skonczy glupawe podjezdzanie 100 m z osiedla do Lidla.
Z Boku
+3 # Z Boku 2022-03-09 10:28
7,89 za diesla...
Somsiad