Pomoc dla Ukraińców w gminie Horyniec-Zdrój. Najważniejsze informacje

Akcja pomocy dla uchodźców z Ukrainy prowadzona jest również w gminie Horyniec-Zdrój. 

Przed przejściem granicznym w Budomierzu gmina prowadzi namiot, w którym dyżurują lokalne KGW oraz strażacy. Wydawane są tam ciepłe posiłki. Gmina prowadzi też zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.

Część z tego co uzbieraliśmy wywieziono wczoraj do Lubyczy Królewskiej, gdzie są większe braki niż w Budomierzu. Przygotowujemy kolejne transporty. Nasza prośba jest następująca. Jeśli macie w domach termosy to bardzo o nie prosimy, potrzeba również CIEPŁYCH skarpet wszelkich rozmiarów, małe koce dla dzieci, folie termiczne, bandaże, opaski uciskowe, kremy na odparzenia dla dzieci, oraz wszystko to, co przynosiliście do tej pory - czyli żywność, słodycze, środki higieny, koce i śpiwory. - poinformowała gmina Horyniec-Zdrój

Wolontariuszy z gminy Horyniec-Zdrój szykują się również na kolejny dyżur na granicy w Budomierzu, dlatego można dzisiaj przynosić produkty na kanapki: masło, konserwy, pasztety, wędlinę pakowaną hermetycznie.

Jeśli znacie kogoś - również za granicą - kto chciałby pomóc finansowo, to możecie wpłacać środki na konto stowarzyszenia Przystanek Horyniec, pierwsze przelewy z zagranicy już do nas idą.

Za zgromadzone środki pieniężne zakupimy potrzebne artykuły pomocowe lub wesprzemy zakupionymi artykułami lokalnych przedsiębiorców, którzy wzięli na siebie ciężar zakwaterowania i wyżywienia ludzi którzy uciekają. - informują wolontariusze z Horyńca-Zdroju

Numer konta do przelewów międzynarodowych (przelewając z Polski wystarczy wpisać tylko cyferki):
PL 53 9101 1039 2002 2502 3183 0001 POLUPLPR

Jeśli ktoś chciałby pomóc w formie wolontariatu w namiocie na granicy lub w Świetlicy Wiejskiej możecie się kontaktować przez facebooka Gmina Horyniec-Zdrój.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane