Już w niedzielę III Roztoczański Maraton Lubaczów-Jaworów!

Już 11 maja o godz. 9.00 z lubaczowskiego rynku wystartuje III edycja Roztoczańskiego Międzynarodowego Maratonu Lubaczów-Jaworów. Trasa maratonu łączy dwa partnerskie miasta po obu stronach granicy polsko- ukraińskiej- Lubaczów i Jaworów. Bieg startuje co roku na przemian z Lubaczowa i z Jaworowa.

-"Startujemy w niedzielę, 11 maja, by po pokonaniu 42 km i 195 m odebrać należne owacje na mecie w ukraińskim Jaworowie. By tego dokonać, każdy będzie musiał pokonać granicę – i to niejedną. Po pierwsze, tę fizyczną, wydzieloną w terenie i strzeżoną, granicę RP, a zarazem wschodnią granicę Unii Europejskiej. Po drugie, granicę własnych ograniczeń i możliwości, granicę bólu i zwątpienia" – tłumaczy Jacek Hadam, społecznik, jeden z propagatorów maratonu.

Roztoczański Maraton to jedyny taki bieg, w trakcie którego przekracza się zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. W tym roku po raz pierwszy biegacze przekroczą ją na nowo otwartym przejściu granicznym w Budomierzu - Hruszowie. Większość trasy (ponad 30 km) przebiegać będzie po terytorium Ukrainy. W pierwszej edycji biegu wzięło udział 70 uczestników z Polski, Ukrainy i Litwy. W ubiegłorocznej wystartowało już ponad 100. W tym roku lista uczestników zamknęła się na 138 sportowcach.

Impreza odbywa się pod patronatem Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie Iwana Hrycaka  oraz Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. Dominika Tracza.  Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Lubaczowie i Rejonowa Rada w Jaworowie,  a współorganizatorami: Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej, Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, Miasto Lubaczów i Gmina Lubaczów.

Szczegóły na stronie maratonu

 

 
Miejsce Numer Nazwisko Imię Miejscowość Klub Wynik brutto V-śr
1 99 Dzhugan Oksana Kyiv KORCHMA TARAS BUL 04:20:52 9.7 km/h
2 139 Długosz Bożena Rybnik SBD ENERGETYK RYB 04:35:43 9.18 km/h
3 127 Wojciechowska Justyna Lubaczów KLUB BIEGACZA LUB 05:04:47 8.31 km/h

 

Źródło: lubaczow.powiat.pl

{flike}

Komentarze   

Carri
0 # Carri 2024-03-22 14:09
Please let me know if you're looking for a writer
for your site. You have some really good articles and
I think I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd
absolutely love to write some material for your blog in exchange
for a link back to mine. Please send me an e-mail if interested.
Regards!

Feel free to surf to my blog post ... jasa pengaspalan: stibeth.ac.id/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.