„Nasz Krzych” - czyli wspomnienie malarza Krzysztofa Krzycha

Burmistrz Miasta Lubaczowa, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie i przyjaciele Krzysztofa Krzycha zapraszają na wystawę pt. „Nasz Krzych”. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w piątek (25.04) o godz. 18:00.

Wystawa poświęcona jest pamięci Krzysztofa Krzycha, wybitnego lubaczowskiego artysty, który zajmował się malarstwem, rysunkiem, grafiką warsztatową i projektowaniem graficznym. Przeglądając jego dokonania artystyczne odczuwa się wzruszenie, pewną tajemnicę i melancholię. W obrazach dominują ciepłe barwy. Krzysztof Krzych zaufał naturze - wykonywał martwe natury, pejzaże, portrety i akty. Artysta balansując na granicy abstrakcji malował obrazy w pełnym świetle, tętniące życiem i zadumą.

Krzysztof Krzych urodził się w 1956 r. we Frysztaku, zmarł w 2013 r. w Przemyślu. Mieszkał w Lubaczowie i Jarosławiu. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - Wydział Grafiki w Katowicach. Debiutował w 1987 r. wystawą malarstwa w jarosławskiej "Galerii 34". Otrzymał wiele nagród i wyróżnień - Salon Przemyski 1986, 1987, 1988, Obraz ’92 BWA Przemyśl, III Międzynarodowe Biennale Pasteli - Nowy Sącz 2006, „Bielsko-Biała - pastelowe miasto” 2007. Jego prace znajdują się głównie w zbiorach prywatnych w Polsce, a także: USA, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Australii, Austrii, Szwecji, Peru, Ukrainie i Rosji.

Wystawa zaprezentowana w Miejskim Domu Kultury jest wspomnieniem wybitnego malarza pochodzącego z naszego miasta, który choć od wielu lat mieszkał poza Lubaczowem, to zawsze reprezentował nasze miasto swoją sztuką.

Źródło: lubaczow.pl

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane