Aktorzy Teatru Małych Form zdobywają kolejne nagrody

Utalentowani aktorzy Teatru Małych Form działającego przy Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie pod kierunkiem Grażyny Bielec osiągają kolejne sukcesy. Ostatnio z 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Przemyślu i z IV Podkarpackiego Konkursu Poezji Współczesnej w Rzeszowie wrócili z nagrodami. Jedna z aktorek weźmie udział w programie „ YOUTH FOR UNDERSTANDING POLSKA”.

Youth for Understanding jest jedną z największych światowych organizacji społecznych, która zajmuje się międzynarodową wymianą młodzieży. Jej celem jest umożliwienie młodym osobom wzięcia czynnego udziału w życiu rodzinnym i edukacyjnym obcego kraju. Wyjazd pozwala także na poznanie zagranicznego środowiska, a wszystko po to, by z innej perspektywy móc rozwijać wrażliwość na podobieństwa i różnice kulturowe oraz pogłębiać zrozumienie dla wspólnych idei i wartości. Młodzież z Polski w programie YFU bierze udział od 1989 roku. Lubaczowianka, Justyna Rokosz zakwalifikowała się do programu „ YOUTH FOR UNDERSTANDING POLSKA”, w ramach którego będzie się kształcić w jednej ze szwajcarskich szkół.

59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą o charakterze artystyczno-edukacyjnym. Organizatorzy zapewnią uczestnikom udział w zajęciach seminaryjnych i warsztatowych oraz możliwość indywidualnej rozmowy z członkami Sądów Konkursowych, którzy podczas eliminacji wybierają zwycięzców poszczególnych etapów konkursu. Druga jego część (eliminacje wojewódzkie) zakończyły się sukcesami członków Teatru Małych Form. W kategorii recytacja dorosłych I miejsce otrzymał Tomasz Gnap, zaś w klasyfikacji szkół średnich I nagrodę zdobyli Justyna Kąkol i Michał Kurek. Natomiast Alicja Skibicka otrzymała wyróżnienie. Z kolei w kategorii Teatru Jednego Aktora najlepszy okazał się Michał Kurek, który zaprezentował spektakl „Słyszycie” reż. Grażyny Bielec.

IV Podkarpacki Konkurs Poezji Współczesnej w Rzeszowie adresowany jest do gimnazjalistów. Jego celem jest zachęcenie młodzieży do pogłębienia znajomości literatury współczesnej wydanej po 1980 r. oraz przybliżenie ważnych dla kraju wydarzeń i postaci. Hasło tegorocznego Konkursu - „Niepokorne słowa i nuty” miało zachęcić młode osoby do poszukiwania utworów wyrażających bunt wobec sytuacji społeczno-politycznej. Gimnazjaliści Teatru Małych Form zostali dostrzeżeni przez jury: Izabela Krubnik zdobyła III miejsce, natomiast Magdalena Zarembska otrzymała wyróżnienie. Ne scenie debiutowały -Małgorzata Stopyra i Katarzyna Wach.
Gratulujemy!

Zdjęcia:

 
Źródło: lubaczow.pl, mdklubaczow.pl
{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane