18 tysięcy na podjęcie działalności – są pieniądze w Urzędzie Pracy!

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaczowie ogłosił iż od 29 kwietnia do 7 maja będzie można składać wnioski o dofinansowanie na działalność gospodarczą. W sumie 30 osób otrzyma dotację pieniężną w wysokości 18 tysięcy złotych.

PUP w Lubaczowie po raz kolejny w tym roku będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie dla osób chcących podjąć działalność gospodarczą. W marcu tego roku 30 osób otrzymało już pomóc finansową na otwarcie firmy. Teraz także do rozdania jest 540 tysięcy złotych dla 30 wnioskodawców, dla każdego po 18 072 złotych.

Ogólne zasady projektu „Więcej szans w powiecie lubaczowskim”:

- Wnioski mogą składać osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubaczowie planujące podjąć działalność gospodarczą z siedzibą w powiecie lubaczowskim

 - Wnioskodawcy spełniający co najmniej jedno z poniższych kryteriów:
1) bezrobotni niepełnosprawni,
2) bezrobotni powyżej 50 rok życia,
3) bezrobotni do 25 roku życia,
4) tzw. młodzież NEET tzn. bezrobotni do 25 roku życia, w okresie 4 miesięcy od dnia rejestracji do dnia otrzymania wsparcia, którzy nie mają zatrudnienia, nie uczestniczą w kształceniu lub szkoleniu,
5) wszyscy nauczyciele figurujący w rejestrze PUP, którzy utracili zatrudnienie w instytucjach sektora oświaty (ostatnie miejsce zatrudnienia przed zarejestrowaniem się jako osoba bezrobotna) w okresie 01.01.2012 – 31.12.2012 i wyrażą chęć uczestnictwa w projekcie
    - otrzymają 3 pkt za przynależność do grupy docelowej wymienionej powyżej, dodatkowo 1 pkt za przynależność do więcej niż jednej grupy docelowej

Ciekawostką może być fakt, że w pierwszym rozdaniu w lutym złożono około 50 wniosków. Szansę na otrzymanie pieniędzy są więc dość duże!

Powiatowy Urząd Pracy otrzymał ponad dwa miliony złotych. Pieniądze te będą rozdane osobom planującym podjąć działalność gospodarczą. Do końca roku oprócz aktualnego naboru wniosków będzie można jeszcze dwukrotnie starać się o dotację na rozpoczęcie działalności.

Szczegółowe informacje dotyczące kwalifikowania wniosków o dofinansowanie do konkursu zawarte są w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie lub na stronie internetowej urzędu: www.puplubaczow.pl.

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Mateusz
+5 # Mateusz 2014-04-10 20:03
Ok!!! Świetnie! Ale... Nie spełniam żadnej z powyższych norm. Czyli jestem całkowicie sprawnym 29 latkiem który chętnie założył by firmę i dał miejsca pracy innym. I cóż nie dostanę żadnej pomocy... Pozostaje mi rypać za granicą by dorobić się własnej firmy. Pozdrawiam!
Czytelnik
# Czytelnik 2014-04-11 07:59
Mateuszu, kłania się czytanie ze zrozumieniem: za przynależność do w/w grup osoba otrzymuje dodatkowe punkty, co oznacza, że jako sprawny 29 latek możesz składać wniosek na swój konkurencyjny pomysł.
zxzxzxz zxzz
# zxzxzxz zxzz 2014-04-12 11:03
Wszyscy wiedzą jak to działa: 2 lata tak "firma" musi przetrwać, kaske się dostaje a potem się zamyka bo nie jest w stanie przetrwać dłużej, bo taki był super pomysł jakiegoś dzieciaka urzędnika a 18 tys zł idzie w śmieci. To jest najzwyklejszy socjalizm, dotowanie bzdetów "dla swoich". Jak słysze te reklamy (za mln zł) w radiach jak to babcia sobie "wymyśliła" że będzie teraz wizarzystką czy o Adrianku od klubu samolocików -to mnie krew zale...... jak w tym kraju marnotrawi się pieniądze podatników.
Mateusz
# Mateusz 2014-04-12 20:07
Cyba jeszcze umiem czytać!

Cytat:

"- Wnioskodawcy spełniający co najmniej jedno z poniższych kryteriów:"

Aha i obecnie nie jestem zarejestrowany w PUP

Ja nie spełniam żadnego z powyższych punktów więc sorry...

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane