Celnicy zatrzymali pijanego kierowcę

Pijanego kierowcę, jednego z osobowych samochodów przekraczających polsko- ukraińską granicę, zatrzymali 8 kwietnia br. celnicy z Budomierza.  Funkcjonariusze Służby Celnej na miejsce musieli wezwać policję.

08.04 br. na polsko-ukraińskie przejście graniczne w Budomierzu  wjechał samochód osobowy marki Chrysler, którym kierował 30-letni obywatel Ukrainy. Celnicy postanowili skierować ten pojazd do kontroli, podczas której zakończyli dalszą jazdę za kółkiem kierowcy.  

Funkcjonariusz Służby Celnej, który przeprowadzał kontrolę pojazdu, wyczuł od kierowcy i towarzyszących mu pasażerów, woń alkoholu. Natychmiast powiadomił o tym swojego przełożonego, a ten wezwał na przejście policjantów. Kierowca nie chciał poddać się badaniu alkomatem na miejscu, dlatego został przewieziony przez funkcjonariuszy Policji na badanie krwi.

U pozostałych  pasażerów kontrolowanego pojazdu, badanie alkomatem wykazało po 1 promilu alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo celnicy zatrzymali 30 paczek papierosów, które próbował przemycić do Polski jeden z  mężczyzn.

Taka ilość alkoholu powoduje nie tylko opóźnienie czasu reakcji ale także zaburzenia równowagi, sprawności i koordynacji ruchowej, błędy w logicznym myśleniu oraz agresywność i brawurę. 

Źródło: Izba Celna w Przemyślu

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane