Radni sejmiku w sprawie odwołania marszałka Karapyty. Skarga odrzucona

Głosami 17 radnych sejmik odmówił podjęcia działań w sprawie skargi jednej z mieszkanek Łańcuta na sposób odwołania Mirosława Karapyty, marszałka województwa podkarpackiego.

Marszałek Karapyta, w związku z postawionymi mu przez prokuraturę zarzutami korupcyjnymi, został odwołany na majowej sesji sejmiku. Do samorządu województwa wpłynęła skarga mieszkanki Łańcuta, którą reprezentowała jedna z łańcuckich kancelarii prawnych. Kobieta twierdziła, że uchwała sejmiku została podjęta z naruszeniem prawa, ponieważ uzasadnienie tego odwołania było niepełne.

Dzisiaj radni głosowali nad zasadnością dalszych działań w tej sprawie. Podjęli decyzję, że dalszych działań nie będzie. Mieszkanka Łańcuta, jeżeli nadal ma wątpliwości w tej sprawie, może ją skierować do sądu.


Źródło: nowiny24

{fcomment}{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia