Rusza remont budynków publicznych w Gminie Narol za prawie 8,5 mln zł
Featured

Rusza remont budynków publicznych w Gminie Narol za prawie 8,5 mln zł

fot. Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Narolufot. Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Narolu

W Gminie Narol rozpoczyna się realizacja szeroko zakrojonego projektu remontowego obejmującego kluczowe obiekty użyteczności publicznej. Dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Polski Ład, modernizację przejdą szkoły, świetlice wiejskie oraz schroniska. Wartość inwestycji wynosi ponad 8,4 mln zł, z czego 85% pochodzi z dofinansowania.

Modernizacja budynków szkolnych

Jednym z najważniejszych punktów inwestycji jest remont dachu oraz wymiana okien w Szkole Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Narolu. Istniejące pokrycie stropodachu zostanie zastąpione blachą trapezową, co zwiększy trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej przyczyni się natomiast do poprawy termoizolacji budynku.

W Szkole Podstawowej w Rudzie Różanieckiej przeprowadzony zostanie remont kotłowni. Stare kotły na paliwo stałe zostaną zastąpione nowoczesnym systemem grzewczym – jednym kotłem na biomasę (pellet) oraz drugim na paliwo stałe (węgiel, drewno kawałkowe). Inwestycja poprawi efektywność ogrzewania i zmniejszy koszty eksploatacji.

Remont i modernizacja schronisk

Znaczące prace obejmą również Schronisko „Bojkówka” w Rudzie Różanieckiej oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Hucie Różanieckiej. W ramach projektu w „Bojkówce” wymienione zostaną elementy elewacji drewnianej, stolarka drzwiowa i okienna, a także dach. Planowane jest także wykonanie nowych ścian działowych, instalacji wentylacyjnej oraz elektrycznej. W Hucie Różanieckiej prace obejmą m.in. remont dachu, instalację nowych paneli solarnych oraz modernizację kominów.

Nowe życie świetlic wiejskich

Projekt obejmuje również remonty świetlic wiejskich w Lipsku, Chlewiskach, Łukawicy i Młynkach. W Lipsku wykonane zostaną m.in. nowe ściany działowe, wymiana okien i drzwi oraz modernizacja instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Świetlica w Chlewiskach przejdzie termomodernizację, w tym ocieplenie ścian i kominów, natomiast w Łukawicy wymienione zostaną okna, a elewacja zostanie ocieplona. Świetlica w Młynkach zyska nową stolarkę okienną, docieplenie stropu i ścian oraz kompleksowy remont wnętrza.

Inwestycja w rozwój gminy

Realizacja projektu wpłynie na poprawę warunków w obiektach publicznych, zwiększając ich komfort użytkowania oraz efektywność energetyczną. Prace remontowe mają na celu dostosowanie budynków do nowoczesnych standardów oraz przedłużenie ich żywotności.

Wykonawcą inwestycji jest firma BIPV System Sp. z o.o., a projekt finansowany jest w znacznej mierze z rządowego programu wsparcia infrastrukturalnego - dokładnie z Rządowego Programu Polski Ład. 

Zadanie będzie kosztować 8 481 614.04 zł z czego 85% to wspomniane dofinansowanie.

Prace rozpoczną się w najbliższym czasie, a ich zakończenie planowane jest zgodnie z harmonogramem przetargowym.

Fafik
Teraz jak człowiek wróci czarnym passatem bogatszy w euro ale spracowany z zagranicy do trójki dzieci i niepracujacej żony to w Łukawicy będzie w budynku robił urodziny.
0

1000 Pozostało znaków