Sędzia Igor Tuleya o polskim sądownictwie w Lubaczowie [VIDEO][ZDJĘCIA]
W sobotę, 12 października, w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyło się spotkanie z sędzią Igorem Tuleyą, członkiem Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Podczas wydarzenia wyświetlono również film dokumentalny „Sędziowie pod presją”.
Spotkanie poprzedziła projekcja filmu dokumentalnego „Sędziowie pod presją” w reżyserii Kacpra Lisowskiego. Następnie głos zabrał sędzia Igor Tuleya, który mówił na temat jak stanu praworządności po rządach PiS, zmiany w świadomości i edukacji prawnej obywateli, ewolucja społecznej percepcji sędziów oraz ich roli w społeczeństwie. Poruszono także kwestie związane z „sędziami obywatelskimi” w kontekście rządów „koalicji 15 października” oraz potrzebą dalszego kształtowania postaw i świadomości obywatelskiej. Omawiano również reformy wymiaru sprawiedliwości oraz rolę, jaką środowiska sędziowskie chcą odegrać w tych zmianach.
Zobaczcie reportaż TVP Rzeszów
Fotorelacja:
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Folkowisko oraz Ruch Obywatele RP, przy wsparciu Funduszu Obywatelskiego im. Ludwiki i Henryka Wujców.
Popatrzcie na te zacięte z nienawiści twarze i usta lubaczowskich 'demokratów'!! - na szczęście jest już ich tylko tylu i są już w takim wieku