Za nami jubileuszowa edycja Festiwalu Turystyki Rowerowej [ZDJĘCIA]

Prawie 400 uczestników wzięło udział w tegorocznym Festiwalu Turystyki Rowerowej. Rowerzyści w trakcie dwóch rajdów przejechali ponad 150 km.

Rajdem „Naturalnie na Roztoczu” w niedzielę 2. czerwca zakończyła się tegoroczna edycja Festiwalu Turystyki rowerowej „Roztocze bez granic”- sztandarowego wydarzenia organizowanego przez Powiat Lubaczowski i Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”, a w tym roku także Miasto i Gminę Narol, promującego aktywną turystykę na Roztoczu Wschodnim wraz z jego dziedzictwem przyrodniczym, historycznym, kulturowym, geologicznym i kulinarnym. W rowerowym poznawaniu Roztocza uczestniczyło w tym roku prawie 400 uczestników, którzy w trakcie dwóch rajdów przejechali ponad 150 km. Festiwal zorganizowano w 10-lecie „Rajdu samorządowców po Roztoczu”, który przekształcił się w coroczny „Rajd Green Velo”,a następnie w FTR „Roztocze bez granic”.

Tegoroczny festiwal rozpoczął się rajdem „PoLub Roztocze”, który w piątkowy poranek 31.maja wystartował z Dębowego Dworu w Rudzie Różanieckiej w gminie Narol. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, które od lat jest partnerem głównym FTR.

Na 80-kilometrowej trasie „PoLub Roztocze” znalazła się m.in. cerkiew na Krupcu, wieża widokowa w Suścu,  rezerwat „Czartowe pole” czy kamieniołom w Józefowie. W punktach przystankowych o poszczególnych atrakcjach opowiadali miejscowi przewodnicy. Trasę pokonało ponad 200 uczestników, którzy na Festiwal przyjechali nie tylko z całego Podkarpacia i Lubelszczyzny, ale także m.in. z Warszawy i Krakowa. To pokazuje, że wydarzenie cieszy się rosnącą popularnością, która wykracza już daleko poza powiat lubaczowski i województwo podkarpackie.  Festiwal przyciąga całe rodziny oraz uczestników w każdym wieku- najmłodszym festiwalowiczem była w tym roku 7-miesięczna (!) Zoja, a najstarszym 69-letni pan Zbigniew.

Na zakończenie rajdu w tradycyjnej loterii fantowej rozlosowano dwa rowery trekkingowe, ufundowane przez Powiat lubaczowski i Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie” oraz Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, a także akcesoria rowerowe.

W niedzielę 70-kilometrową trasę rajdu „Naturalnie na Roztoczu” z Huty Różanieckiej w gminie Narol przejechało ponad 170 uczestników. W padającym kilkukrotnie deszczu dotarli m.in. do cerkwi w Łówczy, rezerwatu „Źródła Tanwi” czy cerkwi w Gorajcu.  Na mecie również czekała na nich loteria fantowa z nagrodą główną- rowerem trekkingowym, ufundowanym przez Nadleśnictwo Narol wraz ze Stowarzyszeniem Geoturystycznym „Roztocze Wschodnie”.

Zobaczcie zdjęcia fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.