Trwa budowa nowej infrastruktury turystycznej w powiecie. W Horyńcu-Zdroju postawiono wieżę [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Horyniec-Zdrójfot. Gmina Horyniec-Zdrój

Trwają zaawansowane prace przy budowie nowej infrastruktury w powiecie lubaczowskim. Dzięki inwestycji, która będzie kosztować prawie 10 mln zł w naszym powiecie powstaną wieże widokowe, kamperownie, park linowy, plac zabaw, a także tężnia.

Od kilku miesięcy w gminach Cieszanów, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Narol oraz w Lubaczowie realizowane są inwestycje w ramach zadania pod nazwą „Budowa infrastruktury turystycznej na terenie Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska”.

Docelowo w całym regionie powstać ma kilka wież widokowych: 24 m w Jędrzejówce, Nowym Siole i Borowej Górze oraz aż 40 m w Horyńcu - Zdroju. Teren wokół nich również zostanie odpowiednio zagospodarowany. Dodatkowo w miejscowościach tych zbudowane zostaną stacje obsługi rowerów (również w Lubaczowie, Baszni Dolnej i Baszni Górnej) oraz miejsca postoju dla kamperów wraz z budynkami obsługi (m.in. sanitariaty, prysznice) i altanami grillowymi. Przy okazji w Baszni Dolnej powstanie też park linowy.

W samym Lubaczowie również zbudowane zostanie specjalne pole dla kamperów a w budynku do jego obsługi zlokalizowana zostanie także część gastronomiczna Poza tym na skwerze obok starostwa miasto wzbogaci się o tężnię solankową, plac zabaw i kilka nowych terenów zielonych.

Inwestycja będzie kosztować 9.877.000 zł z czego dofinansowanie z Programu Polski Ład to 8.889.300 zł, a wkład własny Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska” to 987.700 zł.

Zadanie realizuje Firma Usługowo Handlowa Grzegorz Bauman z Kowalówki w gminie Cieszanów, która w trzecim przetargu zaoferowała najkorzystniejszą ofertę.

Termin realizacji zadania: 30.06.2024 r.

W Horyńcu-Zdroju  zakończył się kolejny etap budowy wieży widokowej. Już niedługo będzie dostępna dla turystów.

fot. Gmina Horyniec-Zdrój

Komentarze   

2x
+5 # 2x 2024-02-09 10:39
"Tam na dole zostało
Wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło
Świat wydaje się lepszy"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.