Kolejne drogi zmodernizowane dzięki dofinansowaniu Lasów Państwowych

fot. Nadleśnictwo Oleszycefot. Nadleśnictwo Oleszyce

W pierwszej połowie listopada zakończono przebudowę dróg na terenie gminy Stary Dzików. Zadania były możliwe do zrealizowania dzięki pokaźnemu wsparciu finansowemu Lasów Państwowych. Łącznie Nadleśnictwo Oleszyce przekazało dofinansowania w wysokości 3,36 mln złotych.

Leśnicy wspierają samorządy

Już od wielu lat Lasy Państwowe wspierają finansowo samorządy przy inwestycjach drogowych na terenie powiatu lubaczowskiego.  Tutaj warto wrócić do 2020 roku, kiedy to Nadleśnictwo Oleszyce wraz z Nadleśnictwami Lubaczów, Narol oraz Jarosław przekazały po 50 tysięcy złotych na przebudowę mostu na rzece Szkło w miejscowości Budzyń.  W tym samym roku, Nadleśnictwo Oleszyce przekazało także 22 tysiące złotych na remont drogi gminnej w miejscowości Futory.

Dwa lata później wsparcie finansowe było jeszcze większe. Wówczas Nadleśnictwo Oleszyce przekazało kwotę 500 tysięcy złotych na przebudowę drogi powiatowej relacji Cewków - Moszczanica - Granica Województwa na odcinku 5,5 km.  W tym samym roku, dzięki istotnemu wsparciu Lasów Państwowych w wysokości 500 tysięcy złotych przebudowano również drogę powiatową w miejscowości Witki gminie Stary Dzików na odcinku 1 km.  Całkowita wartość inwestycji to prawie 518 tysięcy złotych, a Nadleśnictwo Oleszyce przeznaczyło 500 tysięcy złotych ze środków Funduszu Leśnego. To oznacza, że Lasy Państwowe praktycznie w całości sfinansowały to zadanie, bo poziom dofinansowania wynosił aż 97%. To jednak nie koniec, bo Nadleśnictwo Oleszyce dołożyło także 50 tysięcy złotych na przebudowę drogi powiatowej Stary Dzików – PGR Stary Dzików na odcinku 2,1 km.  W ramach tej inwestycji powstała także ścieżka rowerowa oraz chodnik.

Rekordowe dofinansowania w 2023 roku

Tylko w tym roku Nadleśnictwo Oleszyce przekazało 3,36 mln złotych na przebudowę lokalnych dróg. To rekordowe wsparcie, dzięki któremu udało się zmodernizować niezwykle ważne drogi dla mieszkańców powiatu lubaczowskiego. Chodzi o kolejny odcinek drogi relacji Cewków - Moszczanica - Granica Województwa. Tym razem o długości 1,1 km i tutaj dofinansowanie Lasów Państwowych wynosiło aż 2 591 000 złotych. Co warte uwagi, całkowity koszt przebudowy to 2 665 849,60 zł, a więc leśnicy w znacznej części sfinansowali tę inwestycję.

Kolejne zadanie, które zostało zrealizowane w tym roku to droga gminna Nowy Dzików – Ułazów o długości 2,4 km, dofinansowane kwotą 434 tysięcy złotych.  To nie wszystko. Dzięki udanej współpracy Nadleśnictwa Oleszyce z Gminą Stary Dzików, została także naprawiona gminna droga w kierunku stadionu sportowego w Cewkowie oraz leśniczówki Czerniakowa Buda.  Dofinansowanie na to zadanie wynosiło 340 tysięcy złotych.

Zdjęcia: Nadleśnictwo Oleszyce

Źródło: Nadleśnictwo Oleszyce

Komentarze   

peło
+11 # peło 2023-11-20 16:19
Po wygranych wyborach, senator już sie lasami i przez nie dofinansowanymi drogami nie interesuje?
Moze i dobrze po wczesniej wychodzilo, że to on daje kasę. Tylko jak bedzie dalej jak solidarni oddadzą LP komu innemu... (może lewicy? :lol: )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-12 # Kmicic 2023-11-20 17:56
To co zostało zrobione przez ostatnie osiem lat musi nam wystarczyć na długie lata bo teraz nadchodzi dobra zmiana Mordor dla Polski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
+4 # peło 2023-11-20 18:12
Cytuję Kmicic:
To co zostało zrobione przez ostatnie osiem lat musi nam wystarczyć na długie lata bo teraz nadchodzi dobra zmiana Mordor dla Polski.

Co [wulgaryzm] zostalo zrobione? Zalatane dziury w wertepach zwanych drogami wojewodzkimi! Miejscami pracy?! (chyba że u Niemca), [wulgaryzm] pokaz co w tym grajdole zrobiono! Pochwalisz sie tą twoja obwodnica na Mazurach? zapomnialeś jak protestowałeś!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+6 # Krzysztof Kaiser 2 2023-11-20 19:08
Dziwnym trafem po długim milczeniu odzywasz się akurat w temacie Lasów Państwowych :-) Przyznaj się, że masz coś wspólnego z Bolcem ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
+6 # peło 2023-11-21 16:54
Cytuję Kmicic:
To co zostało zrobione przez ostatnie osiem lat musi nam wystarczyć na długie lata bo teraz nadchodzi dobra zmiana Mordor dla Polski.

Biedny ten Kaczyński chcą mu odebrac osobistą ochronę! Vice premier Najjaśniejszej RP ochraniany jest przez osobista ochronę, nie wierzy SOP! SŁUŻBIE OCHRONY PANSTWA! To w jakim państwie my zyjemy? Naród ma wierzyć państwu PiS?! "+" I tvpis miały omanić 38 mln POLAKÓW?! Ciemnogrodzie przejrzyj na oczy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Miejscowy
+10 # Miejscowy 2023-11-20 21:39
Las ciął mundurowy wszyscy wiedzieli i czemu nic nie robili. Słabo koleguniu oj słabo. Jak to się mówi wszystko zostaje w rodzinie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Czyl co?
+7 # Czyl co? 2023-11-21 10:30
Regionalna Dyrekcja Drogi Krajowych i Autostrad wymięka przy gigancie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jarekrek
0 # Jarekrek 2024-02-10 09:43
Może i nadleśnictwo dało. Tylko pytanie skąd wzięło. Pewnie to był czek od Morawieckiego bez pokrycia. Zapewne te pieniądze pochodzą z kieszeni kupujących drogie drzewo w nadleśnictwie. Czyli drogi wyremontowali mieszkańcy, a nie nadleśnictwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.