Lubaczów: Przeżyli razem pół wieku. Otrzymali medale od Prezydenta [ZDJĘCIA]

fot. lubaczow.plfot. lubaczow.pl

W środę (27.09) w Lubaczowie odbyła się uroczystość Złotych Godów, podczas której wręczono medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył 26 par z Lubaczowa, które wspólnie w związku małżeńskim przeżyły 50 lat.

W tym roku Złote Gody świętowało 26 par małżeńskich z Lubaczowa. Uroczystość odbyła się w restauracji „U Dina”, gdzie dostojnych Jubilatów odznaczył Krzysztof Szpyt – Burmistrz Miasta. Wyjątkowy jubileusz rozpoczęła odprawiona przez dziekana ks. Andrzeja Stopyrę msza święta w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej.

Mimo, że w uroczystości z przyczyn osobistych nie mogli uczestniczyć wszyscy jubilaci, to obecność większości par dowodzi, że wbrew wszelkim przeciwnościom, dochowana została przysięga małżeńska. Z pewnością w ciągu tych 50 lat w każdym związku były zarówno chwile radosne i piękne, ale także smutne i przykre, które wymagały wyrozumiałości i cierpliwości dla partnera. Pomimo różnych przeciwności losu, przyrzeczenie zostało dotrzymane. W tym roku medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty otrzymali: Stanisława i Franciszek Ciechanowscy, Danuta i Antoni Cwynar, Krystyna i Marian Czerscy, Krystyna i Eugeniusz Dec, Teresa i Stanisław Faszczowy, Maria i Stefan Furgała, Czesław i Zbigniew Ilniccy, Swietłana i Kazimierz Juszczyńscy, Katarzyna i Tomasz Kornaga, Leokadia i Jan Kot, Stanisława i Ludwik Kubiszyn, Łucja i Edward Kuchciak, Jolanta Łowiec-Zając i Jerzy Zając, Ewa i Wojciech Mamczur, Ryszarda i Jan Mazurek, Jacenty i Grażyna Mroczka, Stanisława i Tadeusz Nieckarz, Danuta i Edward Ozimek, Teresa i Tadeusz Pizun, Rozalia i Władysław Proszek, Maria i Antoni Pukas, Bronisława i Edward Sęga, Czesława i Józef Sopel, Teresa i Józef Szczebel, Maria i Andrzej Wlezień oraz Teresa i Stefan Wus.

Podczas spotkania wyświetlona została specjalna prezentacja, przedstawiająca archiwalne zdjęcia Lubaczowa, a po części oficjalnej wystąpił zespół wokalny z Miejskiego Domu Kultury. Nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat”, a serdeczne życzenia składane jubilatom zakończył toast, pamiątkowe zdjęcia oraz chwile wspomnień przy poczęstunku.

Zdjęcia: Miasto Lubaczów

Źródło: lubaczow.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.