Za nami koncert finałowy Lubaczowskiej Listy Przebojów. Który utwór wygrał? [ZDJĘCIA]

fot. MDK Lubaczówfot. MDK Lubaczów

Nie tylko duże gwiazdy estrady, ale i lokalni artyści z Lubaczowa i okolic są w stanie porwać publiczność do świetnej zabawy i wspólnego śpiewania. Tak właśnie było w piątkowy wieczór na Rynku Miejskim, podczas koncertu finałowego Lubaczowskiej Listy Przebojów TOP 10.

Lubaczowska Lista Przebojów to inicjatywa Wolnej Przestrzeni Muzycznej, Miejskiego Dom Kultury oraz Miasta Lubaczów. Po udanych dwóch poprzednich projektach, czyli „Zaduszkach Rockowych” oraz „Gitarą i Piórem” przyszła pora na nowatorski projekt, czyli Listę Przebojów.  Organizatorzy stworzyli listę 100 legendarnych utworów. Następnie zostało zorganizowane internetowe głosowanie na 10 utworów, które miały zostać zagrane na lubaczowskim Rynku. Do 20 sierpnia, przez niemal miesiąc, swoje głosy oddało aż 896 osób, a spośród 100 utworów, nie było ani jednego, na który nie zagłosowano by co najmniej kilkukrotnie. Oto wyniki:

  1. Wehikuł czasu – Dżem (392)
  2. Naiwne pytania (W życiu piękne są tylko chwile) - Dżem (268)
  3. Dziwny jest ten świat - Czesław Niemen (260)
  4. Whisky - Dżem (239)
  5. Sen o Victorii – Dżem (239)
  6. Biała armia - Bajm (238)
  7. Rolling in the Deep - Adele (218)
  8. Długość dźwięku samotności - Myslovitz (186)
  9. Nothing Else Matters - Metallica (184)
  10. Aleją gwiazd - Zdzisława Sośnicka (183)

Co ciekawe, wyniki głosowania znały tylko dwie osoby, a wykonawcy o kolejności występów oraz utworach z pierwszej dziesiątki dowiadywali się tuż przed swoim występem. To potęgowało napięcie, ale też gwarantowało świetną zabawę dla wszystkich.

Koncert rozpoczął się tuż po siedemnastej, a na scenie wszyscy uczestnicy przedstawili się publiczności w utworach, którym zabrakło bardzo niewiele, by znaleźć się w pierwszej dziesiątce historycznego notowania. Po ponad dwóch godzinach przyszła pora na zagranie 10 utworów, które wybrali internauci.

Na zakończenie tradycyjnie przygotowano utwór finałowy, którym był znany hymn zespołu Hey ”Moja i twoja nadzieja”. Wykonali go wszyscy artyści występujący tego dnia w Lubaczowie wspólnie ze zgromadzoną przed sceną publicznością.

Wystąpili: Aleksandra Kropiowska, Maria Maciołek, Julia Rokosz, Nina Kalmuk, Maja Kuc, Amelia Słysz, Julia Szczepanik, Michalina Kopa, Marcelina Drachus, Aleksandra Łabędź, Monika Materniak, Karolina Dec, Aleksandra Sobków, Amelia Jaremkiewicz, Gabriela Jaremkiewicz, Adrianna Hakało, Alicja Franus, Joanna Szawara, Karolina Kopa-Jonak, Elżbieta Batycka, Marta Antonik, Magdalena Woźna, Katarzyna Bis, Diana Majdan, Aneta Knap oraz Mateusz Bosak, Michał Bosak, Szymon Latuszek, Jan Kaczor, Wiktor Ratowski, Sebastian Obirek, Andrzej Kindrat, Marek Pachla, Grzegorz Woźny, Andrzej Fiejdasz, Krzysztof Woźny, Jerzy Mikłasz, Piotr Salik, Piotr Batycki, Grzegorz Patałuch, Piotr Wałczyk, Tomasz Oszust, Roman Morawski, Piotr Cencora, Marcin Materniak, Grzegorz Górecki, Marek Szpyt, Grzegorz Kowal.
Prowadzenie: Krystyna Czura, Krzysztof Świętojański.
Akustyka i dźwięk: Paweł Rogal.
Światła: Bogusław Tabaczek.
Technika: Czesław Motyka, Wiesław Mamczura.
Scenariusz: Krzysztof Świętojański.
Kierownictwo: Piotr Batycki.

Zdjęcia: MDK w Lubaczowie

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.