Burmistrzowie uczcili 32. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Lubaczowie

fot. lubaczow.plfot. lubaczow.pl

32 lata temu Lubaczów odwiedził papież św. Jan Paweł II. Z tej okazji Burmistrz Krzysztof Szpyt oraz Zastępca Burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki złożyli wiązankę kwiatów pod obeliskiem przy stadionie.

Św. Jan Paweł II w czasie prawie 26-letniego pontyfikatu odwiedził swoją Ojczyznę dziewięć razy. Podczas czwartej pielgrzymki do rodzinnego kraju zawitał do Lubaczowa. Wizyta ta miała swój doniosły tytuł „Dekalog”. Tym samym Lubaczów dołączył do grona miast papieskich.

- Ojciec Święty do Lubaczowa przybył 2 czerwca 1991 r. w godzinach wieczornych. Pierwsze kroki skierował do prokatedry. Tam, przed kopią cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej, spędził chwile na modlitwie. Podczas swojej wizyty przypomniał tradycje Kościoła na naszych terenach oraz wspomniał śp. kardynała Władysława Rubina, którego ciało spoczywa w krypcie lubaczowskiej świątyni. Kolejnego dnia, 3 czerwca, Ojciec Święty odprawił Mszę św. na stadionie. W modlitwie uczestniczyło ok. 200 tys. osób, w tym prawie 15 tys. wiernych obrządku rzymskokatolickiego i 7 tys. greckokatolickiego z Ukrainy. W homilii święty Jan Paweł II nawiązywał do trzeciego przykazania bożego „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”, mówił o macierzyńskiej opiece Najświętszej Maryi Panny nad narodem polskim. Apelował o zachowywanie w życiu podstawowej hierarchii wartości, to znaczy „być” przed „mieć” i kierowanie się solidarnością. – przypomina Urząd Miejski w Lubaczowie

Relację z wizyty Jana Pawła II w Lubaczowie znajdziecie w naszym artykule sprzed 9 lat (kliknij, aby przejść).

W sobotę wieczorem w Konkatedrze odbyła się także Msza św. dziękczynna w 32. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w naszym mieście, której przewodniczył ks. biskup Mariusz Leszczyński. W czasie tej mszy udzielono sakramentu bierzmowania młodzieży z klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 2.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.