Dziadek gwałcił swoją 6-letnią wnuczkę. Sąd zaostrzył wyrok

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.comZdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Na karę 5 lat więzienia skazał w czwartek (25.05) Sąd Apelacyjny w Rzeszowie 78-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego za zgwałcenie, więcej niż jeden raz, swojej 6-letniej wnuczki. Jest to kara surowsza od wydanej przez sąd I instancji, który wcześniej skazał mężczyznę na 3,5 roku pozbawienia wolności.

W czwartek (25.05) Sąd Apelacyjny w Rzeszowie skazał na pięć lat więzienia 78-letniego Zygmunta W. To kara wyższa, niż zasądzona przez Sąd Okręgowy w Przemyślu pod koniec ubiegłego roku. Apelację złożył zarówno prokurator, jak i obrońca.  Sąd Apelacyjny podwyższył też  z 10 tys. zł do 40 tys. zł kwotę nawiązki, jaką Zygmunt W. ma zapłacić pokrzywdzonej wnuczce. W pozostałej części Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok w mocy. Chodzi o zakaz kontaktowania się dziadka z pokrzywdzoną przez 10 lat, zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 10 metrów. Ponadto sąd I instancji nakazał też mężczyźnie opuścić na okres 10 lat dom, w którym mieszkał wspólnie m.in. z pokrzywdzoną wnuczką i jej rodzicami. Wyrok jest prawomocny.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w sądzie nie pojawił się ani oskarżony, ani dziewczynka.

Przypomnijmy, że w grudniu  Sąd Okręgowy w Przemyślu skazał 77-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego za doprowadzenie przemocą, więcej niż jeden raz, swojej 6-letniej wnuczki do obcowania płciowego. Miało do tego dochodzić w okresie od maja 2020 do czerwca 2021.

Mężczyzna w czasie śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył krótkie wyjaśnienia, w których zaprzeczał zarzutom.

Źródło: PAP, WP.PL

Komentarze   

Jkpl
+2 # Jkpl 2023-05-25 15:26
No to na wstępie wyqrwi na harem a potem wyjdzie ale nogami do przodu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mama
+8 # Mama 2023-05-25 16:58
Kastracja bez znieczulenia to powinna być kara za takie przestępstwo!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+8 # mieszkaniec 2023-05-26 13:03
Gwałcił wnuczkę przez rok, i rodzina nic nie zauważyła skoro mieszkali pod jednym dachem???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kamrat
+2 # Kamrat 2023-05-26 15:26
Chłopu nic nie grozi za murami więzienia bo tacy delikwenci idą na ochronki i są ściśle chronieni przed innymi osadzonymi, którzy mogliby wyrządzić I'm krzywdę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jkpl
+3 # Jkpl 2023-05-26 18:33
I mieliby rację
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia