Wielka wymiana oświetlenia ulicznego w Lubaczowie

Urząd Miejski w Lubaczowie ogłosił właśnie przetarg na modernizację oświetlenia ulicznego w Lubaczowie. Łącznie ma być wymienionych aż 465 opraw. Wszystkie mają być LEDowe. Ponadto na budynku Urzędu oraz MDK ma pojawić się instalacja fotowoltaiczna.

Urzędnicy z Lubaczowa chcą wymienić stare oprawy sodowe na nowoczesne LEDowe. Łącznie do wymiany przeznaczono aż 462 opraw. 291 szt. ma mieć moc 75 W, natomiast 168 szt. moc 53 W.

W ramach zadania zostanie także zdemontowanych 448 sztuk słupów wraz z fundamentami, a na ich miejscu pojawią się nowe słupy kompozytowe.

W ramach inwestycji Urząd Miejski w Lubaczowie planuje również wybudować linię kablową oświetlenia na ul. Mickiewicza oraz przebudować linię napowietrzną na kablową na ul. Młodowskiej. Zgodnie z ogłoszonym przetargiem w ramach opcji, miasto zostawia sobie także możliwość budowy linii kablowej oświetlenia drogowego na os. Niemirowska (na ul. Kwiatowej, ul. Zielnej, ul. Miodowej, ul. Jagodowej, ul. Konwaliowej, ul. Wiosennej i ul. Irysowej).

Jednak to nie koniec. Zaplanowano także montaż instalacji fotowoltaicznych na dachu budynku Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Jest również szansa na to, że fotowoltaika zostanie zamontowana na dachu budynku warsztatowego Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz dachu budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie, ponieważ w ogłoszonym przetargu ta część została oznaczona jako opcjonalna (czyli Urząd może, ale nie musi realizować tej części)

Wykonawcy oferty mogą składać do 10 marca. Po podpisaniu umowy, zwycięzca przetargu będzie miał 12 miesięcy na wykonanie wszystkich robót budowlanych.

Pod tym linkiem znajdziecie zestawienie z informacją, na jakich ulicach zostanie zmodernizowane oświetlenie.

Komentarze   

ADate
-2 # ADate 2023-02-26 09:07
Takiego wzrostu cen energii elektrycznej w Lubaczowie nie spodziewał się nikt. W przyszłym roku miasto Lubaczów za prąd zapłaci prawie trzy razy więcej niż w 2021 roku.Urząd Miejski w Lubaczowie końcem każdego roku ogłasza przetarg na zakup energii elektrycznej na kolejny rok. Dokładnie chodzi o dostawę energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych, urządzeń komunalnych oraz do zasilania oświetlenia ulicznego. Przetarg dotyczy nie tylko samego Urzędu Miejskiego, ale także wszystkich jednostek podległych, czyli przedszkoli, szkół czy instytucji kultury. Energia ta zużywana jest także choćby w przepompowniach ścieków, czy stacji uzdatniania wody.

CYT..."W ostatnich latach z budżetu miejskiego wydawano na ten cel ok. 1 mln zł rocznie. Oferta, którą jako jedyny podmiot złożyło PGE Obrót S. A. na 2022 roku wprawiła w osłupienie nie tylko urzędników. Jej kwota opiewa na ponad 3,1 mln zł, co oznacza, że Lubaczów na energię elektryczną wyda trzy razy więcej! Taki wzrost ceny to ogromny cios dla miejskiego budżetu, tym bardziej, że trudno o oszczędności w tym zakresie......K ON. CYTATU.
Minoł rok i niczego ci w urzędzie miasta się nie nauczyli!!! Najlepiej to się wydaje nie swoje pieniądze.
Nie szukacie oszczędności bo na nie nie pracujecie!!!
Podatnicy zapłaca a jak się nie ma to kredycie w banku, a co ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
0 # polak2010 2023-02-27 07:54
Wymiana starych opraw na ledowe to bardzo dobry pomysł, montaż paneli fotowoltaicznyc h to strzał w dziesiątkę.
Ja mam jedno i drugie już od wielu lat i płacę grosze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
0 # Krzysztof Kaiser 2023-02-27 11:22
Cytuję polak2010:
Wymiana starych opraw na ledowe to bardzo dobry pomysł, montaż paneli fotowoltaicznych to strzał w dziesiątkę.
Ja mam jedno i drugie już od wielu lat i płacę grosze.


Tutaj się z Tobą zgodzę. nawet Ci plusa dałem bo piszesz normalnie a nie na zamówienie PiS-u. Może i miasto będzie musiało na początku wydać więcej kasy na wymianę oświetlenia na oszczędne, ale potem na tym zyska i to w długiej perspektywie. Kiedyś jak te 3 mln przyszło do płacenia miastu za prąd o tym wspominałem, ze nie ma wyboru i trzeba będzie zmienić oświetlenie bo inaczej tylko drożej będzie. I również sam korzystam z panelów i jestem zadowolony. Może trzeba zainwestować na raz dużo, ale potem zwróci się z nawiązką a jak głosi znane powiedzenie ,,taniej to już było".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.