W Lubaczowie będzie można wyrobić paszport

fot. gov.plfot. gov.pl

Mieszkańcy powiatu lubaczowskiego wkrótce nie będą musieli wyjeżdżać do Rzeszowa lub Przemyśla, aby wyrobić paszport. W Lubaczowie powstanie Punkt Paszportowy.

Na chwilę obecną mieszkańcy powiatu lubaczowskiego, aby wyrobić paszport muszą odwiedzić inne miasto, bowiem w samym Lubaczowie nie funkcjonuje wydział paszportowy odpowiedzialny za przyjmowanie wniosków i wydawanie dokumentów. Zatem, aby wyrobić paszport musimy wybierać się do Przemyśla lub Rzeszowa. Nie jest to sytuacja komfortowa, bowiem podróż samochodem do tych miast wynosi około godziny. Na szczęście wkrótce to się zmieni.

W Lubaczowie planowane jest otwarcie Punktu Paszportowego.

- Termin uruchomienia Punktu nie został jeszcze dokładnie ustalony, nastąpi to prawdopodobnie w IV kwartale br. lub w I kwartale 2024 r.- informuje Michał Mielniczuk - Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego

Pomieszczenie przeznaczone na funkcjonowanie Punktu udostępni nieodpłatnie Urząd Miasta Lubaczowa.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia