Piłkarska jesień w lubaczowskiej A klasie dobiegła końca

Piłkarska jesień w lubaczowskiej A klasie dobiegła końca. Nie obyło się bez sensacyjnych rozstrzygnięć, było mnóstwo emocji ale zdarzyły się również mecze kompletnie bez historii. Mistrzem jesieni został zespół Graniczni Krowica.

Po pierwszym półmetku rozgrywek bez wahania możemy stwierdzić, że są to rozgrywki pasjonujące. I choć piłkarskimi umiejętnościami piłkarze na tym ligowym szczeblu ustępują piłkarzom zawodnikom czwarto- i piątoligowych drużyn, to emocji jest tu zdecydowanie więcej. W końcu dwie pierwsze drużyny – Gwiazda Wielkie Oczy oraz LKS Graniczni Krowica  mają identyczną liczbę punktów (32)  a i dwie kolejne Start Lisie Jamy oraz Zryw Młodów stara im się dotrzymać kroku. Choć wyżej wymienione drużyny mają szanse na dogonienie liderów, bardziej powinni się rozglądać za plecy, gdzie rozgrywa się prawdziwy piłkarski poker. Aż sześć drużyn ma spore szanse by zająć ostatnie miejsce na podium, gdyż różnica między trzecią drużyną  Startem Lisie Jamy a 9 drużyną  Błękitnymi Futory dzielą tylko 4 punkty. Stratę 7 punktów do podium mają drużyny z Cieszanowa oraz Horyńca.

Swoje aspirację do awansu mają również piłkarze Czarnych Oleszyc, którzy już  w zeszłym sezonie walczyli o awans do klasy Okręgowej, niestety musieli obejść się smakiem. Nie jest dziwne, że klub z miejscowości, której kibice oraz niektórzy piłkarze pamiętają smak klasy Okręgowej chcą ponownie spróbować swoich sił w tejże lidze. Co prawda strata do miejsca dającego awans jest dość spora, to jednak zawodnicy z Oleszyc mając w składzie najlepszego zawodnika ligi- Pawła Derylaka, łatwo nie odpuszczą i włączą się do rywalizacji o mistrzostwo ligi

Jednym z większych rozczarowań ligi  jest postawa drużyny z Dachnowa. Klub, który ma piękny obiekt sportowy, jeden z najlepszych w tym regionie. Miał stopniowo budować zespół, który mógłby o coś powalczyć, co prawda był to solidny skład kilka sezonów temu aż do sezonu 2013/14, kiedy to drużyna z Dachnowa niespodziewania spadła do B klasy. Co prawda już w pierwszym sezonie Ursus wrócił do klasy A, lecz od tego czasu wydaję się znajdować na równi pochyłej. Rok w rok zespół Ursusa Dachnów kończy  sezon poniżej 10 miejsca w ligowej tabeli, wyjątkiem był tylko sezon 14/15, wtedy było bezpieczne 7 miejsce. Miejmy nadzieje, że drużyna się pozbiera i opuści ostatnie miejsce, które obecnie zajmuję. Miejscowość, która posiada tak piękny obiekt sportowy powinna mieć swojego przedstawiciela przynajmniej w lidze okręgowej. Ciężko sobie wyobrazić mecz Ursusa rozgrywany przy sztucznym oświetleniu w B klasie.

Walka o utrzymanie jednak wciąż jest otwarta ponieważ ostatnia jak i przedostatnia drużyna Ursus Dachnów oraz Zalew Stary Lubliniec mają po 6 punktów. Do bezpiecznej pozycji, którą obecnie zajmuje Unia Łukawiec tracą tylko i aż 4 punkty, także sytuacja tutaj jest podobna jak w przypadku czuba tabeli – Tutaj nic jeszcze nie jest przesądzone.   Spokojni powinni być jedynie zawodnicy Victorii Stary Dzików, którzy mają 8 pkt. Przewagi nad strefą spadkową oraz zbyt dużą stratę do  miejsca w górnej części tabeli, jeżeli noga im się nie powinię w przyszłym roku powinniśmy ich zobaczyć w A klasie.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

WYNIKI

Juwenia Cieszanów 0 : 2 Zryw Młodów
Cieszanów
Błękitni Futory 0 : 6 Gwiazda Wielkie Oczy
Czerwoni Cewków 3 : 0 Roztocze Narol
Huragan Basznia Dolna 2 : 0 Zalew Stary Lubliniec
Orkan Zapałów 6 : 0 LKS Korzenica
Rolnik Wólka Krowicka 2 : 2 Graniczni Krowica
Victoria Stary Dzików 3 : 5 Czarni Oleszyce

TABELA

Zespół M Pkt Z
1. Orkan Zapałów 24 53 17
2. Zryw Młodów 24 49 15
3. Huragan Basznia Dolna 24 47 15
4. Juwenia Cieszanów 24 42 12
5. Zalew Stary Lubliniec 24 37 10
6. Gwiazda Wielkie Oczy 24 37 12
7. Czarni Oleszyce 24 32 8
8. Rolnik Wólka Krowicka 24 29 8
9. Błękitni Futory 24 28 8
10. Graniczni Krowica 24 27 7
11. Czerwoni Cewków 24 26 7
12. Roztocze Narol 24 26 8
13. Victoria Stary Dzików 24 23 6
14. LKS Korzenica 24 19 5

NAJBLIŻSZE MECZE

niedziela, 11 czerwiec 2023
Gwiazda Wielkie Oczy vs Rolnik Wólka Krowicka
14:00
Graniczni Krowica vs Huragan Basznia Dolna
16:00
Juwenia Cieszanów vs Czerwoni Cewków
17:00
Zryw Młodów vs Victoria Stary Dzików
17:00
Zalew Stary Lubliniec vs Orkan Zapałów
17:00
LKS Korzenica vs Roztocze Narol
17:00
Czarni Oleszyce vs Błękitni Futory
17:00

Ostatnio dodane

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje!

     

ZDJĘCIA

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.