IV liga: Wysoka wygrana Pogoni-Sokoła Lubaczów z Błękitnymi Ropczyce. Awans coraz bliżej!

Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum pogonsokol.plZdjęcie ilustracyjne fot. archiwum pogonsokol.pl

Pogoń-Sokół Lubaczów w 32. kolejce podkarpackiej IV ligi pewnie pokonał drużynę Błękitnych Ropczyc 7:1.

To był kolejny mecz pod dyktando drużyny z Lubaczowa i to dosłownie od pierwszych sekund. Pierwszą bramkę dla Pogoni-Sokoła Lubaczów już 2. minucie zdobył Vladyslav Roslyakov, który otrzymał świetne podanie w pole karne przez Kamila Rębisza. Już trzy minuty później, piłkę do bramki po idealnym dośrodkowaniu Grzegorza Gawle z rzutu rożnego wpakował Szymon Dziadosz. Nie minęło jeszcze 15 minut, a piłkarze z Lubaczowa zdobyli trzecią bramkę, a dokładnie Kamil Rębisz, który strzałem z 11 metra pokonał bramkarza Ropczyc. 10 minut później było już 4:0, bo gola zdobył Dawid Król. Drużynie z Ropczyc skuteczną akcję udało się wyprowadzić w 34 minucie, dzięki czemu jedyną bramkę w tym meczu dla gości zdobył Mateusz Bieniek. Pod koniec pierwszej części gry, świetnym strzałem z dystansu popisał się Grzegorz Gawle. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:1 dla Pogoni-Sokoła Lubaczów.

Druga połowa była już znacznie spokojniejsza. Trener Konrad Wójtowicz wprowadził kilka zmian, ale to nie zatrzymało Pogoni-Sokoła Lubaczów w zdobywaniu bramek, bowiem w 79. minucie strzałem z dystansu gola zdobył Kacper Rop, a w 86. minucie kolejny rezerwowy - Jakub Lorenc.

W tej chwili Pogoń-Sokół Lubaczów jest liderem IV ligi i ma przewagę 1 punktu nad Stalą Łańcut.

W następnej kolejce Pogoń-Sokół zagra na wyjeździe ze Stalą II Rzeszów. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca o godzinie 11:30 (niedziela).

Do końca rozgrywek pozostało jedynie dwie kolejki. W przypadku wygranej Pogoni-Sokoła Lubaczów ze Stalą oraz przegranych Stali Łańcut z Koroną Rzeszów oraz Cosmosu Nowotaniec z Igloopolem Dębica, drużyna z Lubaczowa już za tydzień może zapewnić sobie awans do III ligi.

sobota, 15 czerwiec 2024
Pogoń-Sokół Lubaczów 6 : 1 Legion Pilzno
17:00

2' [1:0] Vladyslav Roslyakov (as. Kamil Rębisz)
5' [2:0] Szymon Dziadosz (as. Grzegorz Gawle)
13' [3:0] Kamil Rębisz (as. Grzegorz Gawle)
23' [4:0] Dawid Król
34' [4:1] Mateusz Bieniek
44' [5:1] Grzegorz Gawle (as. Maciej Grabowski)
79' [6:1] Kacper Rop (as. Lucas Guedes)
87' [7:1] Jakub Lorenc (as. Kamil Matofij)