Michael Wyparło nowym zawodnikiem Pogoni-Sokoła Lubaczów

fot. Pogoń-Sokół Lubaczówfot. Pogoń-Sokół Lubaczów

20-letni środkowy obrońca Michael Wyparło w sezonie 2024/2025 będzie zawodnikiem Pogoni-Sokoła Lubaczów. Piłkarz ten ostatnie pół roku spędził w 2. lidze słowackiej.

Michael jest wychowankiem Stali Mielec, gdzie występował w grupach młodzieżowych oraz rezerwach Biało-niebieskich. Swoją miłość do piłki odziedziczył po ojcu, urodzonemu właśnie w Mielcu – Bogusławowi Wyparło, legendzie mielczan, ale także łódzkiego ŁKS-u i kilkukrotnemu reprezentantowi Polski. W sezonie 2020/2021, jako niespełna 18-latek został wcielony do kadry ekstraklasowicza z podkarpacia, a w sierpniu 2022 roku podpisał profesjonalny kontrakt z prowadzoną wówczas przez Adama Majewskiego drużyną Stali.

Wyparło w marcu 2023 postanowił spróbować swoich sił na innym kontynencie, przenosząc się do New Mexico United, które grało na zapleczu Major Soccer League. Po niespełna rocznej przygodzie zawodnik wrócił do Europy. Ostatnie pół roku spędził w 2. lidze słowackiej broniąc w 9. spotkaniach barw FK Slavoj Trebisov, a 1 czerwca br. jego kontrakt wygasł.

W obecnym okienku transferowym zawodnik wzbudzał zainteresowanie kilku klubów w Polsce, m.in Stali Mielec. Ten fakt nie dziwi, w końcu to jeszcze młodzieżowiec, a ma już występy m.in. w US Open Cup, Ekstraklasie czy Pucharze Polski, a także wspominanej MONACObet liga na Słowacji.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.