Za nami IX Oleszyce Półmaraton i VIII Oleszyce Nordic Walking [WYNIKI][ZDJĘCIA]

fot. Stowarzyszenie "Czas na Pomoc"fot. Stowarzyszenie "Czas na Pomoc"

W niedzielę 11 lutego, na terenie leśnictwa Zabiała, 380 zawodników stanęło na starcie dziewiątej edycji Oleszyce Półmaratonu i ósmej edycji zawodów Oleszyce Nordic Walking.

Trasę półmaratonu o długości 21,097 km najszybciej pokonał Kamil Kościółek z Nowego Sącza (klub Visegrad Maraton Rytro) z czasem 01:15:48.62, drugi na mecie pojawił się Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza z czasem 01:16:36.47 (klub Visegrad Maraton Rytro). Na trzecim miejscu z wynikiem 01:20:08,.75 znalazł się zawodnik z Rzeszowa Przemysław Oleksy (Oleksy Team).

Natomiast wśród kobiet najlepsza była Aneta Jarosz z Oleszyc z czasem 01:27:13,81 (Warsaw Run Club), drugie miejsce zajęła Kateryna Palyha z Buczy na Ukrainie (AZS AWF KRAKÓW MASTERS), którą trasę 21 km przebiegła z czasem 01:29:31,43, a na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Zych z Tarnowa (Bonnie Clyde), która ukończyła bieg w czasie 01:32:44,26.

Po raz ósmy były organizowane także zawody w Nordic Walking. Zawodnicy mieli do przejścia 11,6 km. Najlepszy w tej dyscyplinie był Tomasz Wojtowicz z miejscowości Widacz (K.S. Victoria Potęgowo), który na metę dotarł z czasem 00:47:08,04. Wśród kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Kubiszyn z Lubaczowa (SPRING Horyniec-Zdrój), która ukończyła trasę w czasie 00:51:20,31.

Szczegółowe wyniki można sprawdzić tutaj.

Zawody zakończyły się ceremonią dekoracji zwycięzców w kategorii głównej i kategoriach wiekowych. Nagrody wręczali: Nadleśniczy Tomasz Smędra, Starosta Powiatu Lubaczowskiego Zenon Swatek, burmistrz Oleszyc Andrzej Gryniewicz oraz wójt gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński.

Bieg wspólnie zorganizowali: Stowarzyszenie ,,Czas na pomoc” w Oleszycach, Powiat Lubaczowski, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach, Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie.

Zdjęcia: Stowarzyszenie "Czas na Pomoc"

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.