Dom seniora – konieczność czy wygoda?

To jeden z tematów budzących największe kontrowersje.

Kiedy zdecydować się na pobyt seniora w domu opieki?

Często osoby, które decydują się na umieszczenie rodziców lub dziadków w domu opieki spotykają się z agresywną krytyką otoczenia. Zarzuca się im wygodnictwo i brak serca. Ciekawe, że osoby tak skwapliwie krytykujące obce rodziny nie patrzą na to z punktu widzenia samego seniora. Niestety w pewnym wieku większość z nas wymaga coraz bardziej intensywnej opieki. Nawet jeśli osoba w podeszłym wieku zachowuje sprawność i radzi sobie z codziennymi czynnościami typu toaleta czy jedzenie coraz więcej problemu sprawia sprzątanie, zakupy, ciągłe wizyty i badania lekarskie, na które często trzeba czekać w długich kolejkach. Seniorzy przebywający od rana do wieczora sami w domu odczuwają również samotność, nudę i brak towarzystwa. Prywatny dom opieki w okolicach Warszawy prowadzony przez doktora Krzysztofa Bugalskiego nie ma nic wspólnego ze stereotypem "domu starców" – to nowoczesny ośrodek, którego pensjonariusze mogą się poczuć naprawdę jak w domu.

Jak wygląda prywatny dom opieki w okolicach Warszawy?

Zlokalizowany jest 45km od Warszawy, co umożliwia rodzinie częste wizyty. Otoczenie obiektu stanowią łąki, lasy i pola uprawny, a sam budynek znajduje się w dużym ogrodzie o powierzchni jednego hektara. Pensjonariusze mieszkają w przestronnych 2 i 3-osobowych pokojach z komfortowymi łazienkami. Domseniora24.pl wyposażony jest w kuchnię, jadalnię, kaplicę i pomieszczenia w których seniorzy mogą wypoczywać i rozwijać swoje zainteresowania. Dla chętnych istnieje nawet możliwość wydzielenia małego ogródka do samodzielnego uprawiania. W domseniora24.pl całą dobę czuwa dyżurny lekarz, a mniej skomplikowane badania i zabiegi przeprowadzane są na miejscu przez wykwalifikowany personel pielęgniarski.

Na jakie usługi mogą liczyć mieszkańcy domu seniora?

Naczelną zasadą rządzącą działaniem Domseniora24.pl jest to, aby starsze osoby mogły czuć się jak w domu i żeby ich wszystkie potrzeby były spełniane na miejscu. Dom opieki posiada własną kuchnię, gdzie doświadczony kucharz przygotowuje doskonałe posiłki zgodnie z zaleceniami dietetyka. Na miejscu znajdują się również rehabilitanci, którzy pomagają seniorom w utrzymaniu właściwej formy fizycznej. Osobom mniej sprawnym w  codziennych czynnościach przez całą dobę pomagają pielęgniarki. Mieszkańcy prywatnego domu opieki w okolicach Warszawy mogą spełniać również swoje potrzeby duchowe – dla osób wierzących na terenie ośrodka jest otwarta kaplica, a w dni świąteczne celebrowana msza święta.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.