Wysyłasz paczki? Przeczytaj!

Przesyłki coraz częściej wysyłane są z pomocą firm kurierskich, a z pomocy przedsiębiorstwa państwowego korzystamy coraz rzadziej. Jednak im większy wybór firm na rynku, tym trudniej jest wybrać tę najlepszą firmę.

Jak wybrać firmę kurierską?

Wybór firm kurierskich nie jest wcale taki łatwy. Musimy brać pod uwagę wiele czynników, aby mieć pewność, że nasza paczka dotrze do adresata bezpiecznie i w całości. Możemy przede wszystkim wybierać wśród najpopularniejszych przedsiębiorstw kurierskich, czyli między innymi DPD, DHL, czy też Speedpack.

Porównując takie najpopularniejsze i jedne z największych firm, możemy mieć pewność, że posiadają one magazyny i punkty obsługi w wielu miejscach w kraju i za granicą, co znacznie ułatwia tego typu pracę i usprawnia skrócenie czasu, od oddania przesyłki do wysyłki, aż do dotarcia jej do adresata. Duże mają również dobrze rozbudowane systemy informatyczne, które ułatwiają np. śledzenie przesyłki, czy też zmianę miejsca docelowego.

Na co zwracać uwagę?

Zanim wybierzemy firmę, musimy jednak wiedzieć, czym się kierować. Mogą to być między innymi poniższe kryteria:

- Szybkość i czas realizacji

Jest to szczególnie ważne, jeśli paczka musi dotrzeć naprawdę szybko. Choć większość kurierów zapewnia dostarczenie przesyłki w ciągu nawet 1 – 2 dni, to termin ten może się przesunąć i w sumie to o tym, kiedy paczka dotrze, dowiadujemy się na ostatnią chwilę. Przeglądając stronę firmy speedpack.com.pl możemy jednak znaleźć dość uczciwą i realną gwarancję, w przypadku wysyłania paczek np. do Irlandki, że czas przesyłki może wynosić 7 dni, jednak jeśli zostanie ona nadana w poszczególne dni, czyli zazwyczaj na koniec tygodnia, to termin się wydłuża.

-  Bezpieczeństwo

Tutaj chodzi zarówno o to, w jaki sposób zabezpieczymy przesyłkę oraz jak dbać będzie o nią kurier. Jeśli mamy taką szansę, to sprawdźmy, jak kurier wkłada paczki do pojazdu i jak je rozładowuje. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy przesłać kruche przedmioty. Oczywiście warto również posłużyć się poradami, które mówią, w jaki sposób najlepiej jest zabezpieczyć paczkę, w sposób samodzielny i warto ter porady zastosować.

- Gdzie odbiór paczki?

Ten punkt może być szczególnie ważny dla tych, którzy mają mało czasu o daleko do punktu obsługowego firmy kurierskiej. Niektóre firmy oferują jedynie odbiór w swoich oddziałach, lecz chyba najłatwiej i najprzyjemniej mają ci, do których kurier podjedzie samodzielnie i odbierze paczki. Można zaoszczędzić na tym sporo czasu.

Cech, jaka powinna mieć dobra firma kurierska, może być jeszcze naprawdę wiele. Jednak za każdym razem należy sobie powtórzyć, że lepiej jest niekoniecznie kierować się ceną, lecz jakością. Jeśli prowadzimy firmę i często wysyłamy paczki, to dobry wybór kuriera jest bardzo ważny, ponieważ również od jego pracy zależy reputacja przedsiębiorcy. Po prostu trzeba wybierać mądrze.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane