Odpowiedni pastuch dla psa - jak wybrać?

Posiadanie psa wiąże się niestety z wieloma obowiązkami, zwłaszcza jeśli posesja nie jest ogrodzona. Powstaje więc pytanie jak dopilnować psa by mógł swobodnie poruszać się po ogrodzie? Odpowiedz jest bardzo prosta, wystarczy tylko zainwestować w pastucha dla psa, który skutecznie wyznaczy granice terytorium czworonoga.

Pastuch dla psa-jak to działa?

Wiele osób nie kryje swojego zdziwienia słysząc o pastuchu dla psa, bo mimo iż urządzenie jest skuteczne to dopiero zyskuje na popularności. Zasada jego działania jest banalnie prosta. Pastuch składa się ze specjalnej elektrycznej obroży, ogrodzeniowego drutu oraz systemu zasilającego. Oczywiście przed montażem warto najpierw wyznaczyć granice dla psa. By pastuch działa poprawnie należy wkopać drut ogrodzeniowy na głębokość około dziesięciu centymetrów. Zbyt głębokie wkopanie go może spowodować nieprawidłowe wysyłanie impulsu a co za tym idzie pastuch nie spełni swojej roli. Końcówki drutu należy podłączyć do centrali zasilającej. Drut będzie emitował magnetyczne fale, które z kolei będą uruchamiały obrożę dając psu sygnał iż nie może wybiec poza wyznaczone granice.

Czy można zamontować pastucha na ogrodzeniu?

Tak, jak najbardziej tak. Jeśli wokół posesji znajduje się już ogrodzenie a mimo to pupil nadal ucieka drut można rozciągnąć wzdłuż ogrodzenia. Nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych wykopów. Oczywiście w takiej sytuacji również będzie poprawnie wysyłał fale magnetyczne.

Jak odpowiednio dobrać pastucha?

Rodzaj pastucha powinien być dobrany do wielkości psa. Moc i częstotliwość wysyłania impulsów nie może być zbyt mała ani zbyt duża, dlatego waga psa ma ogromne znaczenie. Na pewno pod uwagę należy wziąć też wielkość wyznaczonego terytorium. Producenci pastuchów informują, iż by działał poprawnie długość drutu nie może być mniejsza niż pięćdziesiąt centymetrów. Warto więc przestrzegać tej zasady. Dobrej jakości pastuch, którego można znaleźć na https://importmania.pl/product-pol-700-Pastuch-elektryczny-dla-psa-Petainer-F4000.html powinien posiadać także specjalne zabezpieczenia przed wyładowaniami atmosferycznymi. Cena pastucha nie jest wcale wygórowana, więc każdy może pozwolić sobie na taki wydatek.

Obroża ma znaczenie

Prócz samego pastucha warto zwrócić uwagę na rodzaj obroży elektrycznej jaka znajduje się w zestawie. Powinna być wodoodporna, musi posiadać odpowiednie zapięcie jak i musi być przystosowana do konkretnej wielkości psa.

Czy pastuch jest bezpieczny dla psa?

Tak, takie urządzenie jest, jak najbardziej bezpieczne dla czworonogów. Jeśli pies zbliży się do granicy terytorium zostanie ostrzeżony sygnałem dźwiękowym, który powinien zatrzymać go. Jeśli pies nie reaguje sygnał zamieni się w wibrację oraz wysyłane będą impulsy elektryczne. Nie należy się jednak martwić impulsy nie są na tyle silne by wyrządzić psu krzywdę. Obecnie na rynku można spotkać obroże elektryczne sterowane na pilota, które nie da się ukryć są komfortowym rozwiązaniem dla właścicieli czworonogów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane