Późne wakacje w górach - czy to dobry pomysł?

Wakacje to czas, na który z upragnieniem czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Można wówczas odpocząć od codziennych obowiązków i zrelaksować się w nowym, pięknym miejscu. Wyjazd całą rodziną wymaga nieco więcej przygotowań logistycznych, ale pozwala odkryć nawet znane tereny z nieco innej strony. Nie wspominając już, że podróże kształcą i pozwalają nam dowiedzieć się wiele o nas samych. Doskonałym kierunkiem na wakacje z dziećmi będą góry. Jakie rozrywki oferują one rodzinom?

Góry? Jestem na tak!

Wakacje w górach nie są może tak oczywistym wyborem jak wyjazd nad jezioro lub nad morze. Ten kierunek kojarzy się nam raczej z zimą i śniegiem. To właśnie góry oferują przecież możliwość jazdy na nartach i wiele innych form aktywności. To miejsce jest jednak równie piękne w czasie lata, a wspinaczka będzie wówczas łatwiejsza, a dla większości osób także przyjemniejsza, z uwagi na ładną pogodę. Co więcej, wypoczynek na łonie natury dobrze oddziałuje na nasze zmysły, pozwala się wyciszyć oraz odstresować. Osoby na co dzień mieszkające w mieście, powinny przynajmniej raz na jakiś czas wybrać się gdzieś z dala od zgiełku czy hałasu. Pobyt w górach świetnie wpływa również na nasze zdrowie, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci, a także osób starszych. Górskie wędrówki poprawiają kondycję, sprawność fizyczną orz wytrzymałość. Ponadto, dotleniają nasz organizm, dzięki czemu czujemy się lepiej. Łatwo się o tym wszystkim przekonać, wybierając góry jako kierunek wakacyjnej podróży. 

Brak czasu na nudę

Wakacje w górach z dziećmi to doskonała szansa na poznanie malowniczych okolic, ale nie tylko. W ten sposób możemy zarazić nasze dzieci pasją do aktywności fizycznej, czyli głównie wspinaczką górską oraz trekkingiem. Osoby, które nie lubią się wspinać mogą wybrać spacery bądź rekreacyjną jazdę rowerową. O wiele lepiej uprawiać sport na łonie natury, gdy widoki wprost napawają zachwytem. Górami oferujący wiele możliwości spędzania wolnego czasu są Beskidy. Najmłodszym spodoba się bez wątpienia spływ kajakowy lub pontonowy, park wodny czy jaskinia solna. To oryginalne miejsca, które zrobią wrażenie na większości turystów. Co jeszcze możemy robić w Beskidach? Na pewno warto wybrać się na do parku linowego oraz rodzinnego parku rozrywki.

Wybierz Beskidy

Beskidy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów i to nie tylko z Polski, dlatego wyjazd trzeba zaplanować nieco wcześniej, przynajmniej o miesiąc, chociaż zaleca się zrobić to nawet z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem. W tym okresie ceny będą jeszcze o wiele niższe. Naturalne są bowiem nadwyżki cen w sezonie wakacyjnym. Musimy także pamiętać, że pogoda w górach bywa kapryśna. Z tego względu nie wolno zapomnieć o ciepłej odzieży, a szczególnie o kurtach przeciwdeszczowych. Rezerwacja hotelu z basem będzie świetnym pomysłem, gdyż zaoferuje nam rozrywkę w czasie załamania pogody. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.