Jakie instalacje alarmowe warto wybierać do domu?

Wakacje to czas, kiedy częściej podróżujemy i pozostawiamy dom bez opieki. W tym też czasie wzrasta natężenie włamań, szczególnie w domach jednorodzinnych. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na instalowanie w domu alarmów, aby podnieść poziom bezpieczeństwa w domu. Zatem, jakie instalacje alarmowe wybrać, aby móc czuć się wreszcie bezpiecznie we własnym domu?

Instaluj alarm w trakcie budowy domu

Prawda jest taka, że instalacje alarmowe można zainstalować zawsze. Jednak profesjonalny sprzęt, czyli ten dający największe bezpieczeństwo, może naruszyć wygląd ścian, a czasem nawet podłogi. Dlatego zawsze rozsądniejsze będzie instalowanie alarmu jeszcze w trakcie budowy lub remontu, kiedy nie pociąga to ze sobą dodatkowych kosztów. W przeciwnym razie możemy zyskać kolejny powód do odnowienia wnętrza naszego domu.

Stawiaj na najlepszych

Oszczędzanie na instalacjach alarmowych jest strzałem w kolano. Nie dość, że sprawia, że nasze bezpieczeństwo drastycznie maleje, to jeszcze znacznie szybciej ulega zużyciu. Dlatego też warto wybierać sprawdzone sklepy, takie jak automatykasklep.com.pl. Dobrym rozwiązaniem będzie też zatrudnienie fachowca, który pomoże nam wybrać najwyższej jakości instalacje, a następnie prawidłowo je zainstaluje. W ten sposób wykonamy bardzo ważne kroki w kierunku poprawy bezpieczeństwa naszego domu.

Najpopularniejsze rodzaje zabezpieczeń

W sklepach możemy znaleźć wiele rodzajów zapieczeń, jednak obecnie największym zaufaniem cieszą się dwa rodzaje zabezpieczeń.

Czujniki

Czujniki cenione są przede wszystkim za to, że mają niewielkie rozmiary. Montowane są zazwyczaj przy suficie, a dokładnie w rogu ściany. Wyróżniamy głównie dwa typy czujników: pasywne oraz dualne. Czujniki pasywne działają przede wszystkim na podczerwień. W przypadku czujników dualnych wykorzystywane są mikrofale w połączeniu z podczerwienią.

Kontaktrony

W przypadku kontaktronów mamy do czynienia po prostu z czujnikami magnetycznymi, które wykorzystywane są do budowy ochrony obwodowej. Wielu ich posiadaczy ceni je za łatwość w instalacji, gdyż najczęściej zaleca się stosować je tuż przy oknach i drzwiach. Poza tym można je docenić również za to, że większość z ich jest bezprzewodowa.

Jaki system alarmowy będzie najskuteczniejszy?

Bardzo ważne jest to, aby jak najbardziej dopasować system alarmowy do naszych możliwości i oczekiwań. Zawsze będzie wiązać się to również bezpośrednio ze sferą finansową, gdyż systemu alarmowe są w naprawdę szerokim przedziale cenowym. Dlatego też koniecznie zastanów się, ile pieniędzy jesteś w stanie wydać, przy okazji trzeba pamiętać, aby uwzględnić koszty montażu oraz jakość samego zestawu. Tańsze egzemplarze mogą częściej wymagać naprawy, co w krótkiej perspektywie czasowej zwiększy koszty. Przy niewielkim budżecie warto wybrać pasywne czujniki ruchu po jednym w każdym pomieszczeniu. Przy większych możliwościach finansowych najtrafniejszym rozwiązaniem będą kontaktrony, które zapewnią nam już znacznie bardziej kompleksową ochroną domu. Trzeba wtedy zamontować je zarówno koło okien, jak i drzwi.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia