Pielęgniarstwo trudne do zaliczenia

Prace licencjackie i magisterskie z zakresu pielęgniarstwa są bardzo specyficzne. Nie chodzi jednak o słownictwo, bo to nie jest szczególnie skomplikowane. Prawdziwym problemem może być zintegrowanie w ramach jednej pracy humanistycznych reguł zawodu z bardzo ścisłymi zasadami opracowywania wyników.

Znalezienie człowieka w liczbach

O ile antropolog może skupiać się jedynie na zbiorowiskach ludzi, o tyle już pielęgniarka takiej możliwości nie ma. Uśrednianie i wszystkie inne operacje statystyczne przeprowadzane na wynikach ankiet, choć dają pewien przybliżony obraz rzeczywistości, najczęściej nie pozwalają na wyciąganie szczegółowych wniosków w odniesieniu do konkretnych pacjentów. Wiele prac magisterskich i licencjackich z pielęgniarstwa jest uznawanych za słabe właśnie dlatego, że brakuje w nich elementów pozwalających wnioskować o praktycznych aplikacjach uzyskiwanych przez studenta wyników.

Błędy kwestionariuszy

Samo złożenie pracy, kiedy ma się już gotowe jej elementy, jest zadaniem niełatwym, ale możliwym do wykonania przez każdego. Zupełnie inaczej jednak wygląda sprawa przygotowania kwestionariuszy do badań ankietowych. Zgodnie z danymi http://edutalent.pl/prace-po-polsku/prace-licencjackie/nauki-medyczne/pielegniarstwo/ nawet jeden pozornie niewielki błąd w pytaniu może przesądzić o utracie wartości całej ankiety. Studentów jednak wcale się nie przygotowuje do zadawania pytań. Naprawdę wiele prac zostało odrzuconych, ponieważ w kwestionariuszach promotorzy lub recenzenci dopatrzyli się usterki zaburzającej wyniki badań.

Uniknięcie takich sytuacji wymaga olbrzymiej wiedzy. Studentów stawia się więc przed dylematem: zaryzykować odrzucenie pracy przez pozornie błahy błąd, czy poprosić o pomoc w przygotowaniu kwestionariusza specjalistów?

Problem składu pracy

Doświadczenie pokazuje, że nawet zdobycie danych i ich poprawne opracowanie statystyczne wcale nie gwarantuje zaliczenia pracy. Niektóre uczelnie stawiają bardzo wysokie wymagania pozamerytoryczne dotyczące na przykład używanych w pracy sposobów cytowania. Oczywiście, że są one określone i opisane, ale tego typu zadania wymagają bardzo dużego doświadczenia. Odrzucanie prac ze względu na zastosowanie złych czcionek zdarza się rzadziej, ale w każdym roku pojawia się kilka nawet tak absurdalnych powodów niedopuszczenia prac do obrony.

Znacznie poważniejszym problemem mogą być błędy w osadzaniu grafik czy rycin, które czasem faktycznie powodują, że pojawiają się trudności z rozpoznaniem wartości pracy. Niejeden student już przekonał się, że obronę można oblać jeszcze zanim się do niej przystąpi, i to mając dość dobrze przygotowaną pracę, która ma po prostu kilka błędów natury technicznej. Ich wyeliminowanie może więc być naprawdę wiele warte.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane