Co jest potrzebne do samodzielnego ozdobienia bombek?

Coraz więcej osób ceni sobie oryginalny i niepowtarzalny styl. Ważne jest to, że trend ten dotyczy różnych sfer życia. Może się odzwierciedlać na przykład poprzez samodzielne wykonywanie niektórych ozdób, takich jak bombki świąteczne. Jednak przed rozpoczęciem prac nad dekorowaniem, warto zwrócić uwagę na to, jakie materiały będą potrzebne do osiągnięcia wymarzonego celu.

Zadbaj o właściwą podstawę

Trzeba jasno zaznaczyć, że w większości przypadków niemożliwe jest stworzenie wyjątkowej bombki bez właściwej podstawy. Najczęściej wykorzystuje się do tego styropianowe kulki, które mogą mieć różne rozmiary, a czasem również kształty. Dużą zaletą zastosowania tej podstawy jest to, że znaczna większość materiałów dekoracyjnych może być przyklejona do styropianu. Dzięki temu nie ma problemu z odpadającymi elementami.

Czasem również balony bywają wykorzystywane jako podstawa do bombek. Jednak są one odpowiednie tylko w przypadku nitek i mocnego lakieru do paznokci.

Przygotuj elementy dekoracyjne

Kolejnym etapem w tworzeniu oryginalnych bombek, jest przygotowanie różnego rodzaju elementów dekoracyjnych. Warto zaznaczyć, że może to być właściwie wszystko. Ograniczeniem jest tylko fantazja, kreatywności i własny gust. Należałoby jednak zwrócić uwagę na materiały, które są najczęściej wykorzystywane.

Papier i gazety

Trzeba przyznać, że za pomocą zwykłego papieru można stworzyć naprawdę wyjątkowe bombki choinkowe. Warto jednak wziąć pod uwagę stopień zaawansowania i sprawności manualnych. Ważne jest również to, że do dyspozycji jest naprawdę szeroki wybór papierów ozdobnych. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dekorowaniem bombek, idealny będzie zwykły papier kolorowy z błyszczącym wykończeniem. Metodą wydzieranki można stworzyć swoje świąteczne ozdoby.

Osoby bardziej zaawansowane mogą wykorzystać na przykład gazetę i przy jej pomocy stworzyć imitację papierowej szyszki. Taka ozdoba wymaga odrobiny wprawy, zręcznych dłoni oraz cierpliwości. Dlatego nie należy się poddawać, ponieważ efekt jest naprawdę interesujący.

Wstążki i nici

Bez wątpienia można stworzyć bardzo ciekawe bombki z wykorzystaniem różnokolorowych wstążek oraz nici. W tym przypadku stopień zaawansowania nie jest aż tak ważny. Do najprostszych dekoracji wystarczy zaopatrzyć się w dobry klej, styropianową bombkę oraz różnokolorowe nici. W ten sposób można stworzyć wiele bombek, a każda z nich będzie zupełnie inna i oryginalna.

Piórka

Na pewno nie jedna osoba miała problem z wylatującym pierzem z poduszek lub kołdry. Warto jednak zbierać te piórka i wykorzystać je w trakcie dekorowania bombek. Dzięki nim można uzyskać niezwykle oryginalny efekt. Bombki będą wyglądały bardzo lekko niczym śnieżne kule. Jednak nie trzeba ograniczać się jedynie do białych piórek. Inne kolory również przyciągną wzrok i ozdobią choinkę.

Gdzie znaleźć dodatki?

Jeżeli w domu akurat nie ma potrzebnych materiałów, to warto skorzystać z oferty sklepu loveart.pl. Dostępne są tam nie tylko styropianowe bombki, ale również inne elementy dekoracyjne.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane