Jak ważne są subskrypcje dla YouTuberów?

Powszechnym wyznacznikiem popularności YouTubera jest ilość subskrypcji. Co to właściwie są subskrypcje, na co mają wpływ oraz czy są rzeczywiście tak ważne? Te tematy omówimy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Co to są subskrypcje?

Subskrypcje to nic innego niż ilość użytkowników portalu YouTube, która zadecydowała się obserwować dany kanał. Im więcej, tym lepiej. Przynajmniej teoretycznie. Rankingi YouTuberów jak np. apynews.pl/ranking-youtuberow są tworzone przede wszystkim pod ilość widzów danego kanału. Jednak w myśl dość popularnej zasady – ilość niekoniecznie jest lepsza od jakości. Tzw. „puste subskrypcje” nie działają zbyt dobrze dla marki internetowej gwiazdy. „puste subskrypcje” to sytuacja, gdy ktoś subskrybuje kanał twórcy, lecz rzadko bądź najczęściej w ogóle go nie ogląda, nie generując YouTuberowi wyświetleń.

Subskrypcje a wyświetlenia

Dla przykładu – obecnie według rankingów najpopularniejszym polskim YouTuberem jest Sylwester Wardęga, chodź na jego kanale od wielu miesięcy nie pojawił się żaden materiał. I choć faktycznie, na Świecie YouTuber jest najbardziej rozpoznawalnym twórcą z polski, za sprawą psa pająką, to tak naprawdę jego kanał nie jest zbyt atrakcyjny dla reklamodawców, a przede wszystkim fanów – ponieważ nie są na nim publikowane żadne materiały. Twórca z 2 milionami „subów” może mieć tyle samo wyświetleń co youtuber z liczbą „zaledwie” pół miliona widzów. - Subskrypcje od dawna przestały być w środowisku wyznacznikiem. Liczy się jakość – zgodnie przyznają YouTuberzy w wywiadach.

Liczniki subskrypcji

Wielu YouTuberów mimo wszystko obchodzi mniejsze i większe rocznice, takie jak np. przekroczenie miliona subskrypcji, pół miliona czy stu tysięcy. Wtedy bardzo często proszą pośród swoich fanów o wsparcie, linkując do liczników subskrypcji online. Wspomniane narzędzie monitoruje na bieżąco co do sekundy licznik widzów YouTubera, co pozwala mu w idealnym momencie rozpocząć świętowanie przekroczenie danego progu subskrypcji, jakie sobie wyznaczył.

Ponad 40 twórców z milionem subskrypcji w Polsce

Polski rynek YouTube rozwija się bardzo dynamicznie. Jeszcze 2-3 lata temu, wielkim wydarzeniem dla całej branży było przekroczenie magicznej bariery miliona subskrypcji. Obecnie w Polsce mamy takich twórców ponad 40, m.in. Poszukiwacza, Trenuj z Krzychem, Gimpera, Red Lipstick Monster, Roja czy Izaka. Znaczym osiągnieciem na dzień dzisiejszy jest granica dwóch milionów subskrypcji. Takim wynikiem może się pochwalić tylko 6 kanałów w Polsce: SA Wardega (ponad 3 miliony subskrypcji), Blowek, Rezigiusz, Abstrachuje, Stuu oraz 5 sposobów na...

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane