W ten sposób naprawdę zaczniesz MÓWIĆ PO ANGIELSKU

Niby znasz wiele słów i zwrotów, gramatyka angielska nie ma przed Toba żadnych tajemnic, może nawet czytasz anglojęzyczne magazyny i zagadnięty przez obcokrajowca na ulicy rozumiesz doskonale jego pytanie. Jednak gorzej jest z odpowiedzią i w ogóle z komunikowaniem się w języku angielskim? Taka bariera językowa to całkiem powszechny problem. Większość z nas ma jakieś większe lub mniejsze opory przed mówieniem w języku obcym. Wstydzisz się, boisz popełnić błąd, a może po prostu czujesz, że brak Ci umiejętności? Jest na to rozwiązanie.

Po pierwsze, otocz się językiem z każdej strony

W tym celu zacznij np. od przestawienie języka wszelkich aplikacji, programów etc. z języka polskiego na angielski. To prosty, a jednocześnie skuteczny sposób, aby poznać kolejną porcję nowych słówek, a jednocześnie oswoić się z językiem obcym, który jest obecny wszędzie tam, gdzie na co dzień pracujesz, uczysz się, czy spędzasz wolny czas.

Kolejny krok to słuchanie anglojęzycznej stacji radiowej, oglądanie programów i filmów w języku angielskim, no i czytanie, zarówno codziennej prasy, magazynów, jak i książek w języku angielskim. To co prawdę mówienie po angielsku jeszcze nie jest, ale stanowi doskonała możliwość nauki nowych słów i zwrotów, osłuchania się z językiem i doświadczania go, jako coś nam zupełnie naturalnego i bliskiego.

Po drugie, wybierz intensywny kurs językowy z native speakerami

Najlepiej, aby było to rozwiązanie nastawione na wszelkiego typu konwersacje, a nie „przerabianie” podręcznika. W sytuacji, gdy jesteśmy z native speakerem 1 na 1 i w konsekwencji zmusza nas to do posługiwania się wyłącznie językiem angielskim, bariera w mówieniu po prostu musi zostać przełamana. Tego typu programy, oparte na totalnym „zanurzeniu” w języku angielskim, znajdziesz wchodząc na https://angloville.pl/. Kilka dni intensywnego, zindywidualizowanego kursu daje w tym przypadku efekty zbliżone do miesięcznej nauki języka w Wielkiej Brytanii! Co więcej, masz tutaj możliwość obcowania z różnymi angielskimi akcentami i doświadczania języka w jego najbardziej naturalnej formie.

Po trzecie, skorzystaj z wymiany językowej

Gdy już bariera językowa zostanie przełamana podczas kursu „zanurzającego” w języku angielskim, pomyśl o doskonaleniu swoich umiejętności i potraktuj język angielski, jak coś zupełnie naturalnego. W tym celu warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest wymiana językowa. Nie musisz jednak wyjeżdżać od razu zagranicę. Wystarczy, że znajdziesz w Internecie kogoś (native speakera), kto chciałby prowadzić z Tobą konwersacje w języku angielskim, a przy okazji nauczyć się języka polskiego. W sieci funkcjonuje wiele serwisów umożliwiających skorzystanie z tego typu rozwiązania. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane