Jak pozbyć się pęcherzy na tapecie?

Nadal bardzo wiele osób podejmuje się tapetowania na własną rękę. Jednak w trakcie nakładania tapety może dojść do wielu nieoczekiwanych zdarzeń. Jedną z nich jest pojawienie się znienawidzonych przez wszystkich pęcherzy. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą je zlikwidować lub zapobiec ich powstawaniu w przyszłości.

W trakcie tapetowanie powstały pęcherze na ścianie — i co dalej?

Kiedy po nałożeniu tapety zacznie pojawiać się na niej bąbel, musimy działać szybko. Pierwszym krokiem, który powinniśmy podjąć, jest wygładzenie tapety wałkiem do tapet lub też czystą gąbką. Sekret tkwi tutaj przede wszystkim w kierunku naszych ruchów. Najlepiej, aby odbywał się on od samego środka do krawędzi tapety.

Sytuacja staje się jeszcze poważniejsza wtedy, gdy klej już zdąży wyschnąć. Wtedy musimy zdecydować się na inne rozwiązanie, aby wyeliminować pęcherze na tapecie.

Co zrobić, kiedy klej już zdąży wyschnąć?

Jeśli pragniemy zlikwidować bąble, które powstały już po wyschnięciu kleju, to musimy postępować zupełnie inaczej. Mały bąbel można usunąć, przekłuwając go delikatnie igłą. Trzeba robić to ostrożnie, aby nakłucie nie było widoczne.
Znacznie trudniejszym zadaniem będzie usunięcie większego pęcherza. Tutaj sprawna ręka i ostrożne działanie będzie niezbędne. Na samym początku musimy przygotować żyletkę lub też jakiś niewielki nożyk, np. ten sam co używaliśmy do cięcia tapety. Potem musimy wykonać nacięcie na tapecie w kształcie krzyża. Dzięki temu będzie można usunąć bąbel. Jednak ważne będzie też odpowiednie przyklejenie tapety, aby nacięcie nie było widoczne. Wtedy przyda się strzykawka, dzięki której będzie można wstrzyknąć odrobinę kleju. Następnie ważne będzie zdecydowane przyciśnięcie tego miejsca i przygładzenia go gąbką, aby znów nie doszło do powstania bąbla na tapecie.

Co zrobić, aby pęcherze nie powstawały podczas tapetowania?

Niestety o powstanie pęcherzy na tapecie nie jest trudno. Tym bardziej jeśli nie posiada się niezbędnego doświadczenia. Najważniejsze jest jednak to, aby tapetowanie odbywało się w sposób zdecydowany i w pełni sprawny. Przy nakładaniu tapety z klejem na ścianę nie ma czasu na wahanie. Wszystko należy dokładnie przemyśleć wcześniej i przygotować, np. stołek, aby dosięgnąć do górnej części ściany.

Jakościowa tapeta zawsze pomoże

Nie da się ukryć, że bardzo pomocna w trakcie likwidowania pęcherzy będzie też wyższej jakości tapeta. Mimo iż nie załatwi ona za nas całej pracy, to jednak będzie naszym bardzo znaczącym sojusznikiem. Dlatego lepiej kupić swoją tapetę w centrumtapet.pl lub w sklepach, które oferują porównywalną jakość.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane