Jak kancelarie odszkodowawcze uzyskują odszkodowania? Sprawdź, czy warto skorzystać z ich usług!

Rosnąca świadomość Polaków sprawia, że z usług kancelarii odzyskujących odszkodowania korzysta coraz więcej osób. Poszkodowani nie godzą się już na wypłatę rażąco niskich rekompensat, a fachowe firmy odszkodowawcze skutecznie dochodzą godnych stawek w imieniu swoich klientów. W poniższym artykule wyjaśnimy, jak działają kancelarie specjalizujące się w odszkodowaniach i czy warto korzystać z ich usług.

Nierówne starcie poszkodowanego z ubezpieczycielem

Towarzystwa ubezpieczeniowe zgodnie z literą prawa są zobowiązane do wypłaty roszczeń odszkodowawczych poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Niestety, jak pokazuje praktyka roszczący dochodzący rekompensaty samodzielnie bardzo często otrzymują zaniżone świadczenia. Brak odpowiedniej wiedzy prawnej, doświadczenia, a także strach przed ewentualną konfrontacją w sądzie z ubezpieczycielem sprawiają, że poszkodowani przystają na zaproponowane stawki pieniężne. Nie należy godzić się na takie praktyki, odszkodowanie w odpowiedniej wysokości jest poszkodowanym należne.

Profesjonalna pomoc prawna przekuta na wysokie odszkodowanie

Wielu poszkodowanych decydując się na dochodzenie świadczeń odszkodowawczych decyduje się na nawiązanie współpracy z wyspecjalizowaną kancelarię prawną. Powodem takiej decyzji jest fakt, że profesjonaliści uzyskują znacznie wyższe rekompensaty. Dlaczego kancelarie odszkodowawcze są skuteczniejsze?

- prawidłowe przygotowanie dokumentacji – podstawą przy dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych jest właściwe przygotowanie dokumentacji potwierdzającej powstałą szkodę. Poszkodowani bardzo często bagatelizują tą kwestię dając ubezpieczycielowi szansę na podważenie zasadności wnioskowanej przez nich kwoty rekompensaty

- odpowiednie pokierowanie w zakresie dalszego leczenia – poszkodowani nie stosując się do zaleceń lekarza po wypadku lub zaprzestając leczenia odbierają sobie szansę na wypłatę świadczeń w odpowiedniej wysokości. Specjaliści z kancelarii odszkodowawczych poprzez swoje bogate doświadczenie zawsze nakierowują swoich Klientów w zakresie dalszego leczenia.

- profesjonalne przygotowanie wniosku – bardzo istotnym elementem likwidacji szkody jest wniosek odszkodowawczy składany do ubezpieczyciela. Nieumiejętne przedstawienie swoich roszczeń, zbyt słaba argumentacja, niespójność w treści to tylko nieliczne powody przez które poszkodowani samodzielnie dochodzący roszczeń uzyskują zbyt niskie rekompensaty. Kancelaria odszkodowawcza przygotowująca wniosek o odszkodowanie w imieniu klienta nie dopuszcza do możliwości podważenia zasadności roszczeń przez ubezpieczyciela, tym samym skraca do minimum czas trwania likwidacji szkody.

- rozbudowane umiejętności negocjacyjne – przy dochodzeniu odszkodowania bardzo ważne są rozbudowane umiejętności negocjacyjne. Poszkodowani często nie posiadając ich skazują się na wypłatę rażąco niskiej rekompensaty. Powierzając sprawę w ręce profesjonalistów możemy liczyć, że rozmowy prowadzone z ubezpieczycielem doprowadzą do wypłaty najwyższej kwoty.

Współpraca z kancelarią odszkodowawczą to szansa na wypłatę godnych świadczeń odszkodowawczych. Nie warto poprzez brak wiedzy, czy umiejętności negocjacyjnych odbierać sobie szansy na należne środki pieniężne.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane