Jak wybrać najlepszy kompresor?

Warto mieć w domu kompresor, który w razie potrzeby pozwoli Ci napompować materac, koło czy też przyda się w innych zadaniach, takich jak choćby malowanie natryskowe. Niemniej jednak, najpierw trzeba wybrać odpowiednie urządzenie, które sprawdzi się w tego rodzaju pracach. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie tego typu sprężarki? 

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby kompresor miał zbiornik o odpowiedniej pojemności. Dobiera się ją w zależności od rodzaju prac, które zamierzasz za pomocą tego typ sprężarki wykonywać. Warto podkreślić, że jeśli pojemność zbiornika będzie zbyt mała, to kompresor będzie musiał się często włączać. Z kolei jeśli mówimy o dużych pojemnościach zbiorników ciśnieniowych, to nie są one bez znaczenia dla wagi samego urządzenia. Do standardowych prac domowych w zupełności powinna wystarczyć pojemność 10-20 litrów, ale już do piaskowania i malowania odpowiedni będzie zbiornik przynajmniej 50-litrowy i większy. 

Kolejna sprawa, to oczywiście ciśnienie maksymalne, które najlepiej, jeśli wynosiłoby 8-10 barów. Z kolei, jeśli chodzi o wydajność kompresora, to również sprawa mocno zależna od rodzaju wykonywanych prac. Im wydajność będzie wyższa, tym jeszcze sprawniej będą szły prace wykonywane za pomocą kompresora. Wydajność przeważnie waha się w granicach od 50 do 1000 l/min. 

Jak wybierać? 

Zdecydowanie polecamy tutaj zwracać uwagę na to, żeby kompresor pochodził od cenionego i znanego producenta. Wtedy masz pewność, że nie zawiedziesz się na jakości jego wykonania, jak również na serwisowaniu takiego sprzętu. Eksperci z kaeser.pl/ podkreślają, że na takich rzeczach nie warto jest oszczędzać, tym bardziej, jeśli zamierzamy używać sprężarki do pracy przy bardziej zaawansowanych zadaniach. Wtedy przyda się nie tylko wysoka wydajność, ale również jak najwyższa bezawaryjność, a w przypadku najtańszych sprzętów, pochodzących od mało znanych producentów niestety różnie z tym bywa. 

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz na jakie najważniejsze sprawy należy zwracać uwagę w przypadku wyboru odpowiedniego kompresora. Dzięki temu na pewno nie popełnisz żadnych błędów, a w razie czego warto jest jeszcze dodatkowo dopytać sprawdzonego producenta czy może Ci doradzić jakiś konkretny model. Chodzi o to, żebyś miał szansę dobrać sprzęt, który z powodzeniem będzie w stanie Ci posłużyć przez kolejne lata, bez żadnych awarii oraz jakichkolwiek problemów związanych z jego używaniem.  

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane