Jak tanio wyjechać na wakacje

Letni urlop nie musi pochłonąć wielomiesięcznych oszczędności. Wakacje spędzone nawet w egzotycznych i odległych krajach mogą się okazać tańsze od tych w naszym kraju. Wszystko zależy od tego, jak zorganizujemy pobyt.

Najdroższe, ale jednocześnie najbardziej wygodne jest podróżowanie z tour operatorem. Wystarczy wybrać ofertę, podpisać umowę, a później już tylko dotrzeć na lotnisko. W dobie kart płatniczych nawet gotówki nie trzeba wymieniać. Wakacje marzenie dla osób, którym nie chce się wykazać choćby minimalnego wysiłku, by znaleźć samemu atrakcyjny wyjazd.

Jak dotrzeć na wakacje

Najszybszą, a do niektórych krajów wręcz jedyną drogą dotarcia na urlop jest samolot. W sezonie wakacyjnym loty do najpopularniejszych kurortów bywają nawet kilkukrotnie wyższe, niż w innych terminach. Wystarczy jednak kupić bilet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, by był cenowo porównywalny z podróżami koleją po naszym kraju.

Innym rozwiązanie acz polecanym raczej osobom bez rodziny sposobem na upolowanie tanich wakacji jest szukanie ofert bezpośrednio na lotnisku. Jeśli na pokładzie samolotu są wolne miejsca przewoźnik w ostatniej chwili może je sprzedać za ułamek ceny wyjściowej. Można także szukać ofert od zorganizowanych biur podróży. Niektóre z nich właśnie na lotnisku i niemal w ostatniej chwili sprzedają wolne miejsca. Jednak trzeba się liczyć z tym, że do ostatniej chwili nie będzie się znać miejsca letniego wypoczynku. Może się bowiem okazać, że choć planowaliśmy urlop na Majorce tani lot uda się kupić do Grecji. Trzeba być elastycznym i gotowym na przygody. Wytrawni podróżnicy polecają, by mieć w samochodzie zostawionym na lotniskowym parkingu spakowane 2-3 torby na wypadek różnych miejsc o odmiennej aurze. Jeśli przykładowo kupimy bilet za kilkanaście złotych na Islandię lepiej mieć cieplejszy zestaw ubrań niż na hiszpańskie wybrzeże. Wbrew pozorom pozostawienie samochodu na parkingu przy lotnisku nie jest drogie. Jak można wyczytać na stronie http://modlinparking.pl/ nie powinno przekroczyć 110,00 zł za dwutygodniowe pozostawienie samochodu.

 

Autobusem lub pociągiem

Tania, a czasem nawet bardzo tanio można po Europie podróżować autobusami. Rosnąca konkurencja na tym rynku powoduje, że autobusowi przewoźnicy bardzo mocno obniżają ceny, a często także zamieszczają pulę biletów po niezwykle atrakcyjnych cenach. Trzeba tylko na bieżąco śledzić strony internetowe i w razie rzucenia promocyjnych biletów bardzo szybko reagować. Już za kilkanaście złotych można wyjechać do Pragi, Berlina, Budapesztu, czy Wilna. Ceny są tak atrakcyjne, że większość osób jest nawet w stanie zapłacić więcej za hotel i decyduje się na wyjazd z dnia na dzień, bez wcześniejszej rezerwacji miejsca noclegu.

Podróżowanie pociągiem także z rok na rok jest coraz tańsze. PKP oferuje bardzo ciekawe promocje, a także dużo niższe ceny biletów pod warunkiem wykupienia ich kilka tygodni przed planowanym terminem podróży. Czasami do sprzedaży trafiają także bilety w niezwykle atrakcyjnej cenie, w ramach różnego rodzaju promocji.

 {flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane