Jak tanio kupować podręczniki?

Każdy rodzic mający dziecko w wieku szkolnym wie jak kosztowne są szkolne podręczniki. Niestety podręczniki to nie jedyny wydatek, jaki czeka rodziców z nadejściem nowego roku szkolnego, są jeszcze akcesoria papiernicze, plecak i wiele, wiele innych. Jak sobie z tym poradzić, aby nie zbankrutować?

Początek roku szkolnego to horror dla niejednego rodzica, a zwłaszcza dla tych, którzy posiadają większą gromadkę pociech uczących się. Niestety wyprawka szkolna jest obecnie droga i już przy dwójce, trójce dzieci może okazać się, że koszty sięgają nawet 1,5 do 2 tysięcy złotych. Jak odrobinę złagodzić ten ogrom wydatków, czy da się taniej kupić podręczniki?

Szukaj i porównuj

Jest to rada stara jak świat, aby kupić coś taniej najlepiej odpowiednio wcześnie zacząć szukać i porównywać ceny. Możliwości mamy obecnie bardzo dużo, księgarnie internetowe, dzięki którym możemy zakupić podręczniki dla naszego dziecka nawet na drugim końcu kraju, jeśli tylko oferta cenowa jest atrakcyjna. Możemy korzystać także z portali aukcyjnych, na których sprzedawane są zarówno podręczniki nowe, ale również te używane, które zazwyczaj są o wiele tańsze. Podobnie z artykułami papierniczymi, możemy zacząć kompletować je odpowiednio wcześniej i kupować pojedynczo i w różnych sklepach, aktualnie tam gdzie jest lepsza cena. Dzięki temu będziemy mogli rozłożyć sobie wydatki w czasie, co na pewno złagodzi skutki ich odczuwania.

W grupie raźniej

Dobrym pomysłem jest kupowanie podręczników w większej ilości. Szkoły często kupują podręczniki zbiorowo, w dużej ilości dla swoich uczniów dzięki temu drukarnia książek oferuje atrakcyjną, preferencyjną cenę. Jest to dobry pomysł, wielu rodziców może zebrać się razem i dokonać zakupu podręczników razem, co na pewno zagwarantuje lepszą cenę.

Sprzedaj swoje, kup używane

Dobrym sposobem na zdobycie dodatkowych funduszy na nowe książki jest sprzedaż książek, które nasze dziecko używało w poprzednim roku. Dzięki temu odzyskamy część pieniędzy, które zainwestowaliśmy w te książki wcześniej i oczywiście zyskamy dodatkowe fundusze na nowe podręczniki. Sprzedawać możemy książki na giełdach i kiermaszach książek organizowanych w wielu szkołach, za pośrednictwem Internetu czy w gronie znajomych, którzy mają młodsze dzieci. Jeśli chcemy zaoszczędzić na podręcznikach sami możemy odkupywać wcześniej używane podręczniki. W tym celu odwiedzajmy giełdy książki, księgarnie, które zajmują się odsprzedażą używanych podręczników lub „polujmy” w Internecie. O wiele łatwiej mają rodzice, których dzieci dziedziczą książki po starszym rodzeństwie.

Nie czekaj na ostatnią chwilę

Nigdy nie czekajmy na ostatnią chwilę, warto za podręcznikami i artykułami papierniczymi dla naszego dziecka rozglądać się trochę wcześniej. Zazwyczaj w szczycie zakupowym, czyli we wrześniu podręczniki drożeją, różnica na cenie w porównaniu do innych miesięcy może sięgać nawet 20%. Jest to sporo, jeśli policzymy koszt wszystkich książek. Dlatego najlepiej nieco wcześniej zabrać się za kupowanie wyprawki szkolnej.  

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane