Rynek gier komputerowych nie tylko dla mężczyzn

Gry komputerowa to wirtualna rozrywka, która zaskarbiła sobie sympatię już ogromnej rzeszy ludzi. Niestety myśląc o potencjalnym graczu bardzo często opisujemy mężczyznę. Warto jednak podkreślić, że rozwój tej branży w ostatnich latach był tak prężny, że profil przeciętnego gracza uległ całkowitej zmianie. Teraz przed monitorami nie zasiadają już tylko nastolatkowie płci męskiej. Wśród miłośników gier jest wiele osób w podeszłym wieku, a coraz bardziej powiększającą się grupę graczy tworzą kobiety. Jakie gry cenią sobie najbardziej komputeromaniaczki?

Zagraj ze swoją dziewczyną

Profil przeciętnego gracza stopniowo ulega przemianie. Dotąd za maniaków gier postrzegano nastolatków, którzy spędzali noce przed monitorami swoich komputerów. Obecnie ogromną część tego środowiska stanowią osoby w podeszłym wieku i kobiety. Niegdyś panie nie wykazywały większego zainteresowania wirtualnymi rozrywkami. Obecnie jednak to się zmieniło i wiele nowości pojawiających się na rynku gier jest stworzonych specjalnie dla nich. Nic dziwnego, gdy panie stanowią aż 45 procent graczy na terenie Europy. Jakie pozycje wybierają kobiety? Które gry zaskarbiły sobie ich sympatię?

The Sims wiedzie prym

Nie da się ukryć, że najbardziej docenianą pozycją est gra The Sims. Ta seria gier podbiła serca pań i nieprzerwanie od 15 lat cieszy się ogromną popularnością. Jak widać panie uwielbiają stworzony przez firmę Maxis symulator życia. Gra od 2000 roku przyciąga przed ekrany komputerów rzesze dziewczyn. Początkowo pozycja była wydawana jedynie na PC, obecnie jednak możemy kierować Simami też na konsolach, a nawet bawić się na innych platformach z użyciem Androida. Każda kolejna część jest coraz bardziej rozbudowanym symulatorem życia, który daje niesamowite możliwości. Możemy do woli kreować swoje postacie pod kątem zainteresowań, wyglądu, a nawet charakteru. Nie da się ukryć, że twórcy The Sims pokazali klasę na przełomie ostatnich 15 lat. Każda kolejna część przynosi coś nowego i zachwycającego sprawiając, że gra za każdym razem jest niesamowicie ekscytująca. Nie da się ukryć, że jest to pozycja kultowa i znajdująca się wśród najlepiej sprzedających się gier.

A może odrobina fantasy?

Symulator życia to nie jedyna pozycja, która podbiła serca pań. Final Fantasy to gra, która cieszy się znaczną popularnością u obu płci. Piękna grafika i świetnie dobrana tematyka sprawia, że panie idealnie odnajdują się w fabule i skórze wirtualnych bohaterów. Final Fantasy to gra z 28 letnią tradycją. Sukces jaki odniosła gra wyprowadził twórców z ogromnych kłopotów finansowych, z jakimi się niegdyś borykali. Dzięki temu możliwe było stworzenie, aż 15 odsłon tej wyjątkowej gry. Warto podkreślić, że gra osiągnęła wynik sprzedażowy na poziomie 100 milionów egzemplarzy. Jednak nie tylko klasyki przykuły uwagę pań. Gry na komputer przyciągają nie tylko mężczyzn, wśród graczy znajdziemy wiele kobiet, które cenią sobie bardzo niestandardowe tytuły. Dlatego nie warto dzielić gier na męskie i damskie, wszystko zależy od preferencji gracza. Wiele kobiet zamiast układać życie za pomocą symulatora woli rozegrać partyjkę w Counter Strike'a.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane