Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania? O tym nie możesz zapominać!

Wybierając swoje pierwsze mieszkanie, wiele osób nie do końca wie, na co zwracać szczególną uwagę, aby przyszłe użytkowanie go było przyjemne i komfortowe. Już na podstawie ogłoszenia można wiele wywnioskować, choć zawsze konieczne są dodatkowe oględziny osobiste. Przekonaj się, które kwestie ogłoszenia sprzedaży mieszkania należy wziąć pod lupę!

Jeśli szukasz mieszkania do kupienia, koniecznie dowiedz się, na co powinieneś zwracać szczególną uwagę, przeglądając oferty i ogłoszenia. Bez względu na to, czy są to stare czy nowe mieszkania, Poznań jest miastem oferującym atrakcyjny wybór lokali. Oto czynniki, które musisz wziąć pod uwagę!

Aspekty techniczne – kondycja instalacji, ścian, rur, kabli

W pierwszej kolejności sprawdź, czy stan techniczny budynku i mieszkania pozostają na wysokim poziomie. Wystające okablowanie ze ścian, grzyby i pleśnie pod sufitem lub w kątach, odpadający tynk – wszystko to znacznie obniża wartość lokalu, a wręcz może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Mieszkanie powinno być zadbane, a jeśli jest kupowane na rynku wtórnym – najlepiej odnowione / wyremontowane przed udostępnieniem oferty.

Rozkład i wielkość pomieszczeń

Liczba i wielkość pomieszczeń zależą głównie od tego, jakie masz indywidualne potrzeby i z ilu osób składa się Twoja rodzina. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest np. choćby niewielki korytarz, jako że coraz częściej spotkać można mieszkania, w których z klatki schodowej wchodzi się bezpośrednio do kuchni lub salonu. W efekcie wzrasta koszt ogrzewania go, zwłaszcza zimą. Sprawdź, czy odpowiada Ci rozkład okien w odniesieniu do kierunków świata.

Lokalizacja i udogodnienia bloku

Lokalizacja jest bardzo ważną kwestią, zwłaszcza jeśli musisz dojeżdżać do pracy, a Twoje dzieci do szkoły. Sprawdź, jakie połączenia komunikacji publicznej znajdują się w pobliżu, czy okolica jest bezpieczna, a kontenery na śmieci odpowiednio schowane i zabezpieczone. Jeśli posiadasz auto, istotnym aspektem będzie parking. Największą popularnością cieszą się bloki wśród zieleni. Jeśli cenisz sobie ciszę i spokój, niekoniecznie dobrym wyborem będzie mieszkanie z oknami od strony ruchliwej ulicy.

Piętro oraz winda

Jeśli masz lub planujesz mieć dzieci, a także jeśli w Twojej rodzinie jest sobą starsza, dobrze przemyśl kupno mieszkania na najwyższych piętrach w bloku. Szczególnie jeśli blok jest starszy i nie ma w nim windy lub jest tylko jedna. Wówczas jej awaria może poskutkować koniecznością wchodzenia po schodach przez 5, a nawet więcej pięter z wózkiem dziecięcym lub o lasce. To także znaczne utrudnienie dla osób niepełnosprawnych.

Wszelkie szkody

Na końcu zwróć uwagę na wszelkie szkody, które zgłasza sprzedający. Powinny być one zawarte w ogłoszeniu. Najczęściej dotyczą np. konieczności wymiany instalacji lub malowania ścian. Jeśli mieszkanie sprzedawane jest z częścią wyposażenia, mogą dotyczyć np. niesprawnych sprzętów. Zwróć na to uwagę również podczas osobistych oględzin mieszkania.

Komentarze   

karolina
0 # karolina 2024-06-23 14:55
Zdecydowanie lokalizacja jest na pierwszym miejscu bo zależy mi na spokojnej okolicy. Gdyby teraz miała się zdecydować na zakup mieszkania to wybrałabym osiedle strefa cegielnia w krakowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.