Rower stacjonarny - czy może zastąpić model miejski?

Wiosenna przejażdżka rowerem to jeden z momentów, na który czekamy przez całą zimą. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mają możliwość się na nią udać - choć pokonywanie tras za pomocą roweru zyskało dużą popularność, niektórzy wciąż wolą ćwiczyć przy pomocy rowerka stacjonarnego. Czy może on zastąpić rower miejski?

Dwa różne rowery?

Większość z nas uważa, że rowerek stacjonarny i rower miejski (lub inny model, którym możemy wyjechać w trasę) to dwa zupełnie różne sprzęty. Z technicznego punktu widzenia rzeczywiście tak jest, natomiast mając na uwadze cele, jakie chcemy osiągnąć, to są one w obu przypadkach takie same. Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku rowerku stacjonarnego nie pooddychamy świeżym powietrzem.

Jeśli więc zależy nam na tym, aby w czasie treningu domowego i plenerowego ćwiczyć inne partie mięśni, to na dwór wybierzmy rolki albo hulajnogę. Oczywiście, nie dojedziemy nimi zbyt daleko, zatem nie sprawdzą się na większe zakupy czy wycieczkę poza miasto. Niemniej jednak, z punktu widzenia osoby trenującej, takie zróżnicowanie jest jak najbardziej uzasadnione.

Stacjonarny czy...miejski?

Stojąc przed trudnym zadaniem, jaki jest zakup roweru, zastanawiamy się przede wszystkim, jaki model wybrać? Większość skupia się jednak na rowerach, którymi będzie można wyruszyć w trasę. Tymczasem wielu osobom zdarzyło się kupić drogi rower, który następnie przez kilka kolejnych lat stał w piwnicy. W ich przypadku prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem byłby rower stacjonarny, którego można używać w domowym zaciszu.

Jeśli roweru używamy tylko i wyłącznie w celach treningowych albo rekreacyjnych, to model stacjonarny wydaje się o tyle dobrym wyborem, że możemy z niego korzystać przez cały rok. Natomiast w przypadku treningu plenerowego zawsze mamy możliwość sięgnąć po innego rodzaju sprzęt. Warto więc wybrać rower treningowy odpowiadający naszym potrzebom, a nie skupiać się wyłącznie na obowiązujących trendach. Rower miejski będzie idealny dla tych, którzy często zamiast samochodu wybierają właśnie 2 kółka.

Jak zróżnicować trening?

Wiosną i latem chętnie ćwiczymy w plenerze, jednak nie zawsze pogoda daje nam taką możliwość. W czasie deszczu, burzy bądź gdy żar leje się z nieba, lepiej pozostać w domu i ćwiczyć przy pomocy rowerka stacjonarnego. Gdy się rozpogodzi, możemy wybrać się na rolki, hulajnogę czy spacer w formie nordic walking. Jest to ciekawa alternatywa, zwłaszcza mając na uwadze fakt, iż w domu w ten sposób nie poćwiczymy. W dodatku z rowerka stacjonarnego będziemy mogli korzystać również jesienią i zimą.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.