Jaki zabieg na ujędrnienie skóry twarzy?

Po 25. roku życia ilość kolagenu, który znajduje się w naszej skórze, zaczyna spadać. To z kolei sprawia, że zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, a skóra wraz z biegiem lat staje się coraz bardziej wiotka. Na szczęście wcale nie musimy godzić się na taki stan rzeczy, ponieważ z pomocą przychodzą zabiegi ujędrniające do stosowania na twarz. Dowiedz się, które z nich są najbardziej polecane.

HIFU

HIFU jest doskonale znane większości osób, które interesują się medycyną estetyczną i kosmetologią. To technologia wykorzystująca skoncentrowane ultradźwięki. Zabieg polega na przykładaniu specjalnej głowicy do skóry, która wytwarza ciepło stymulujące odpowiednie tkanki do regeneracji i ponownej odbudowy. Możliwe jest zastosowanie znieczulenia, dzięki czemu, nawet wykonując go na intensywnych ustawieniach sprzętu, pozostanie w pełni komfortowy dla pacjenta.

Podczas zabiegu HIFU fale są kierowane bezpośrednio do miejsca, które chcemy wymodelować. Umożliwia to wysłanie organizmowi sygnału o konieczności uruchomienia procesów regeneracyjnych. Dobrze przeprowadzony zabiegu HIFU może wpłynąć także na wywołanie uszkodzeń komórek tłuszczowych, a w konsekwencji – wymodelowanie twarzy.

Radiofrekwencja

Radiofrekwencja to zabieg wykonywany z wykorzystaniem fal radiowych. Fale trafiają bezpośrednio do skóry właściwej i ogrzewają ją do temperatury 40-60 stopni. Dzięki temu możliwe jest wytwarzanie nowych włókien kolagenowych, które zastąpią stare i spowodują poprawę napięcia skóry. Dzięki niezwykłej precyzji, jaką oferuje ten zabieg, można oddziaływać wyłącznie na tkanki zmienione, pozostawiając zdrowe nietknięte.

Zabieg jest ukierunkowany w szczególności na skórę wiotką, z widocznymi zmarszczkami i bruzdami czy nierównomiernym kolorytem. Sprawdzi się u osób, które obserwują obniżenie rysów twarzy i jej „posmutnienie” związane z postępującymi procesami starzenia się skóry.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Jest ukierunkowana na likwidację zmarszczek, przebarwień i wiotkości skóry. Polega na wykonywaniu serii mikronakłuć na twarzy pacjenta przy pomocy specjalnego pena. Dzięki temu można wywołać kontrolowane mikrouszkodzenia, które pobudzają skórę do uruchomienia naturalnego potencjału regeneracyjnego. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, a skóra zaczyna się przebudowywać i zagęszcza swoją strukturę.

Lifting wolumetryczny kwasem hialuronowym

Lifting wolumetryczny to idealny zabieg dla osób, które poszukują mniej inwazyjnych alternatyw dla klasycznego liftingu twarzy. Umożliwia uzyskanie objętości w miejscach, które stały się wiotkie. Najczęściej to policzki, czoło, okolice ust, nosa i brody. Podczas liftingu wolumetrycznego do wnętrza skóry aplikuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego, których zadaniem jest wypełnienie skóry i jej ujędrnienie.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, dzięki czemu ryzyko wystąpienia alergii lub działań ubocznych jest minimalne. Zabieg można powtarzać regularnie, a efekty są natychmiastowe. Wypełniacz, który znajduje się w skórze po zabiegu, jest zupełnie niewyczuwalny. Lifting wolumetryczny oraz wszystkie pozostałe opisane zabiegi można wykonać w Bieńkowscy Clinic z oddziałami w Bydgoszczy i Częstochowie.

Nici rewitalizujące PDO

Zabiegi nićmi rewitalizującymi PDO działają wielotorowo. Z jednej strony, nici umieszczone pod skórą tworzą swoiste rusztowanie, które unosi tkanki i sprawia, że twarz wydaje się znacznie jędrniejsza, z drugiej – kiedy ulegają wchłanianiu, stymulują skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Rodzaj nici oraz ich szczegółowe umiejscowienie dobiera lekarz medycyny estetycznej po przeprowadzeniu analizy budowy twarzy konkretnego pacjenta. Po wszczepieniu delikatnie nimi manipuluje, aby uzyskać pożądany efekt i odpowiednio napiąć skórę. Nici są wykonane z polidioksanonu. To materiał znany od lat i wykorzystywany w medycynie, chociażby w produkcji szwów rozpuszczalnych.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.