Charakterystyka pelletu. Sprawdź czy będzie on dla Ciebie dobrym materiałem opałowym

Odpowiedź na tytułowe pytanie można podzielić na dwie części. Po pierwsze, pellet będzie bardzo przydatnym materiałem opałowym, jeżeli zależy Ci na pozyskiwaniu ekologicznych surowców do ocieplania budynków. Po drugie, pellet charakteryzuje się doskonałymi parametrami produkcji oraz codziennej pracy. O tym zresztą dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Biopaliwo, które jest ekologiczne na każdym etapie produkcji oraz pracy

Trudno powiedzieć o tym, że pellet jako materiał grzewczy, jest czymś nowym na polskim rynku. Takie rozwiązanie towarzyszy nam bowiem od naprawdę wielu lat, jednakże wciąż duża część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak doskonałym w codziennym ogrzewaniu materiałem jest jedno z najpopularniejszych biopaliw na świecie. Odwiedzając stronę internetową wegiel-stach.pl firmy Skład Opału Stach, masz okazję nabycia pierwszorzędnej jakości pelletu, czyli cylindrycznych granulek o niskiej średnicy oraz długości zaledwie kilku centymetrów. Pellet powstaje poprzez sprasowanie surowca pod wysokim ciśnieniem i bez udziału jakichkolwiek substancji chemicznych. A to oznacza, że jest on ekologiczny nie tylko w spalaniu, ale również już na etapie produkcji. Z jakich dokładnie materiałów powstaje pellet? Zazwyczaj to są przeróbki drewna oraz leśne odpady drzewne, takie jak: trociny, zrębki oraz wiórki. 

Przedstawiamy najważniejsze korzyści stosowania pelletu

Zalet przemawiających za stosowaniem pelletu w gospodarstwach domowych, budynkach stricte przemysłowych, w pomieszczeniach gospodarczych lub przestrzeniach biurowych jest wiele. Jedną z nich będzie właśnie uniwersalność pelletu jako materiału opałowego. Niska granulacja tego typu paliwa oraz stosunkowo prosty sposób przechowywania i transportowania sprawia, że z naprawdę pełnym powodzeniem wykorzystasz go we wszystkich wyżej wymienionych miejscach. Zwłaszcza, jeżeli zależy Ci na ekologicznym ogrzewaniu, które nie wypuści do atmosfery wielu szkodliwych czynników. Spalanie pelletu wyróżnia się bowiem niską emisją dwutlenku węgla. To nie koniec pro ekologicznych korzyści. Z jednej tony pelletu podczas spalania powstaje zaledwie ok. 3 kilogramy popiołu. A takie statystyki tylko potwierdzają, że pellet drzewny należy uznać nie tylko za paliwo ekologiczne, ale również maksymalnie wydajne podczas codziennej pracy. Jeśli myślisz, że na tym zakończymy wymienianie zalet wykorzystywania właśnie tego materiału, jesteś w dużym błędzie. Wielu zwolenników pelletu docenia sposób przechowywania surowca. Wcześniej wspomniana tutaj niska granulacja sprawia, że bez problemu posegregujesz pellet zgodnie ze swoimi upodobaniami. Możesz przechowywać go przecież w specjalnej komórce, garażu czy nawet kotłowni.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia