Jakie naturalne woski do świec warto wybrać? Podpowiadamy!

Świece zapachowe stały się nieodłącznym elementem wystroju naszych domów. Dodają wnętrzu przytulnej atmosfery, są eleganckim dodatkiem, a piękny zapach, który roztaczają, relaksuje i koi zszargane nerwy. Coraz więcej osób interesuje się również własnoręczną produkcją świec. Być może i Ty chcesz zacząć przygodę z ich wyrabianiem? W takim wypadku koniecznie musisz przeczytać nasz poradnik, z którego dowiesz się, jaki rodzaj naturalnych wosków do świec będzie najlepszy.

Wosk parafinowy – unikaj go jak ognia!

Pewnie zdążyłeś zauważyć, że wspominamy tylko o naturalnych woskach do świec. A co z popularną i tanią parafiną? W końcu większość świeczek, które możemy znaleźć na sklepowych półkach, jest zrobiona właśnie z niej. Jej wykorzystanie nie jest jednak najlepszym pomysłem, zresztą tak samo, jak kupowanie już gotowych produktów parafinowych. Dlaczego?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że parafina to nic innego jak pochodna uzyskiwana przy destylacji ropy naftowej. W czasie spalania uwalnia wiele toksycznych substancji, które mają bardzo zły wpływ na nasze zdrowie. To właśnie dlatego w czasie palenia świeczek parafinowych może boleć nas głowa, gardło, nasze oczy mogą być podrażnione oraz możemy mieć problemy z koncentracją. Na dłuższą metę regularne i długie palenie parafiny może skończyć się dla nas i dla naszych bliskich tragicznie. Wszystko przez ulatnianie się rakotwórczego benzenu, toluenu, linolenów czy ftalanów. Na szczęście parafina nie jest jedynym możliwym wyborem. Istnieje bowiem szereg naturalnych i zdrowych wosków, których możemy użyć do produkcji naszych świec.

Jakie naturalne woski do świec będą najlepszym wyborem?

Naturalne woski – w przeciwieństwie do parafiny – w czasie palenia nie ulatniają do powietrza szkodliwych dla naszego zdrowia toksycznych substancji. Są całkowicie bezpieczne i w ich towarzystwie mogą przebywać nawet dzieci czy kobiety w ciąży. Popularnością cieszy się zwłaszcza wosk sojowy oraz wosk kokosowy. Oba produkty możesz znaleźć np. w ofercie sklepu lillysstories.pl – https://www.lillysstories.pl/product-category/do-swiec/woski/. Przyjrzyjmy się bliżej ich właściwościom.

Wosk sojowy

Wosk sojowy produkowany jest z ziaren soi bez dodatku GMO, pestycydów, parabenów czy innych sztucznych dodatków. Doskonale przyjmuje nawet bardzo duże ilości olejków zapachowych, a co najważniejsze – pięknie przewodzi ich zapach. Jego zaletą jest również dłuższy czas palenia w stosunku do świec parafinowych.

Wosk kokosowy

Wosk kokosowy jest produktem całkowicie naturalnym, którego palenie nie zagraża zdrowiu i życiu człowieka. Nie zawiera ftalanów, parabenów i glutenu. Doskonale przyjmuje duże ilości olejków zapachowych i się nie krystalizuje. Wyróżnia się świetną przyczepnością do naczyń, co ostatecznie pozwala na uniknięcie tzw. „mokrych plam”, które mogą wyglądać nieestetycznie.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia