Czy pieniądze z pożyczki prywatnej mogą zostać odzyskane? Przekonaj się!

Prawdopodobnie nie miniemy się z prawdą jeżeli powiemy, że każdy w swoim życiu pożyczał osobie bliskiej czy nawet znajomym większą bądź mniejszą sumę pieniędzy. Nazywamy to pożyczką stricte prywatną, realizowaną poza usługami bankowymi. Co jednak w przypadku, kiedy druga strona tego typu transakcji nie zwróci należnej Ci gotówki? Czy istnieje szansa na skuteczne odzyskanie takich środków? Przekonaj się na własnej skórze! Nie musisz jednak nikomu pożyczać pieniędzy. W tym artykule odpowiadamy na wszystkie nurtujące pytania w tym aspekcie. Przeczytaj. 

Zadbaj o własne interesy i podpisz umowę dla dużych pożyczek prywatnych

 Przeważnie pożyczka prywatna to udzielenie wsparcia finansowego drobną kwotą, jaka ma starczyć do przysłowiowego pierwszego dnia nowego miesiąca. I zazwyczaj w takich sytuacjach zwracana jest ona bez większych problemów. Te zaczynają się wtedy, kiedy kwota pożyczki prywatnej będzie nieco większa. Co prawda prawo nie zabrania tego typu transakcji, jednakże doświadczeni radcy od dawna zalecają pożyczanie pieniędzy z zachowaniem zasady ograniczonego zaufania. Doskonałym sposobem na zabezpieczenie własnych interesów jest podpisanie umowy pożyczki dla każdej tego typu transakcji, która przekracza tysiąc złotych. Zapamiętaj, że to pożyczkodawca zobowiązany jest udowodnienia przed sądem, że pożyczył określoną sumy pieniędzy danej osobie. Umowa będzie tu świetnym dowodem. Zwłaszcza, że sąd nie dopuszcza w takich przypadkach innych dowodów w postaci zeznań świadków czy przesłuchania obu stron transakcji.

Nie możesz odzyskać należności samodzielnie? Zapytaj o pomoc ekspertów

Podpisałeś umowę? Doskonale! W razie problemów z odzyskaniem należności masz zdecydowanie ułatwioną drogę postępowania. Jeżeli polubowne metody upominania się o zwrot gotówki nie będą efektywne, zgłoś się po pomoc do specjalistów. AIF Kancelaria w swojej ofercie posiada również windykacje osób prywatnych, a podpisana wcześniej umowa jest idealnym dokumentem, który jest przepustką do rozpoczęcia specjalistycznych procedur. Ich opis znajdziesz na stronie internetowej i-kancelaria.pl. Do efektywnego ściągnięcia długu niezbędny okazuje się być nakaz sądowy, jaki otwiera kolejne drogi do egzekwowania należności: wysłanie komornika, firmy windykacyjnej lub sprzedaż wierzytelności. Jedno jest pewne, działając w porozumieniu z doświadczonym ekspertem w zakresie prawa, odzyskiwanie gotówki z wysokich pożyczek prywatnych jest o wiele łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.