Kuchnia na miarę potrzeb, czyli o idei minimalizmu w aranżacjach pomieszczeń

Kuchnia od zawsze odgrywała ważne miejsce w domu. To właśnie tu praca stale wre, a z pomieszczenia uchodzą rozmaite zapachy przygotowywanych dań, które potrafią wywabić nawet najmniej skorych do interakcji członków rodziny.

Przygotowywanie posiłków wymaga zaangażowania, serca i...odpowiednio wyposażonego pomieszczenia. W dzisiejszych czasach przywiązujemy ogromną wagę do estetyki wszystkich pomieszczeń, nie zapominając przy tym o ich najważniejszym przeznaczeniu. W kuchni liczy się nie tylko wygląd, lecz również funkcjonalność poszczególnych elementów. Szafki i szuflady pomieścić muszą sztućce i narzędzia potrzebne do gotowania wszelakich dań, zaś mocny blat powinien być niewzruszony na przypadkowe uderzenia nożem czy tłuczkiem do kotletów. Inspiracje aranżacyjne zwykliśmy czerpać od naszych sąsiadów z różnych stron świata – dziś przedstawimy te najpopularniejsze, łączące w sobie pożądany przez współczesnych ludzi minimalizm.

Podróże po kuchniach świata – modne style aranżacji wnętrz

Już od kilku lat styl skandynawski króluje w aranżacji wnętrz, obejmując nie tylko salony, lecz również resztę pomieszczeń znajdujących się w domu. Kuchnia w stylu skandynawskim to prostota w najczystszej postaci. Jasne kolory oraz przywiązanie do naturalnych materiałów sprawiają, że aranżując pomieszczenie w duchu scandi nie powinno zapominać się o kamiennym blacie, doskonale wypadającym w połączeniu z meblami wykonanymi z jasnego drewna. Styl skandynawski doskonale ukazuje nam, że nie trzeba wiele by stworzyć interesującą przestrzeń. Równie minimalistyczne są dziś kuchnie nowoczesne, organizowane zazwyczaj na mniejszym metrażu, w których nie ma miejsca na zbędne dodatki. Uroki prostoty celebrują również kuchnie industrialne czy śródziemnomorskie, bazujące na jasnej kolorystyce i nieskomplikowanym wzornictwie. W przeciwieństwie do salonu czy sypialni, dekorując kuchnię należy powstrzymać się od zbędnych dodatków – charakteru powinny nadawać pomieszczeniu elementy takie jak meble czy  blaty, najlepiej wykonane na wymiar.

Blaty z kamienia naturalnego jako kwintesencja estetyki i funkcjonalności w jednym

Idea minimalizmu zamknięta jest w krótkim powiedzeniu „mniej znaczy więcej”. Wnętrza minimalistyczne to esencja designu i świadomy balans pomiędzy formą a jej przydatnością. W aranżacji kuchni każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce – nadmiar bowiem szkodzi. Oprócz tego, stawia się przede wszystkim na wytrzymałe materiały, zwłaszcza w przypadku mebli czy kuchennego blatu. To właśnie te elementy nadają pomieszczeniu wyrazu. Wykorzystując w aranżacji kamień naturalny możemy mieć pewność, że nikt nie będzie posiadał takiej samej płyty jak nasza. W naturze nie istnieją bowiem kopie, a każdy jej element jest na swój sposób wyjątkowy. Zdają sobie z tego sprawę reprezentanci grupy Stone Trade, zajmujący się tworzeniem kuchennych blatów na specjalne zamówienie swoich klientów. Oferowane przez nich materiały, takie jak granit, marmur czy kwarcyt, cieszą się sporą popularnością wśród wszystkich zwolenników minimalizmu. Ich wysoka odporność na ścieranie i wytrzymałość względem zmieniających się temperatur ceniona jest przez profesjonalnych kucharzy, a także architektów zajmujących się projektowaniem pomieszczeń użytkowych. Na stronie fabrykablatow.pl każdy zainteresowany może zapoznać się z realizacjami producentów, czerpiąc z ich dzieł inspirację na swoje własne wnętrze. Ponadto, zamawiając blat na wymiar, nie tylko świadomiej gospodarujemy posiadaną przestrzenią, lecz również finansami. Warto więc zawczasu zaplanować aranżację kuchni, by móc cieszyć się niepowtarzalnym efektem dobrze przemyślanego wnętrza.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.